Як виписати чоловіка?rugan

Досить часто виникає абстрактна ситуація. Ви деякий час проживали із своїм чоловіком у вашій квартирі. По доброті своїй душевній прописали чоловіка в квартирі (правильніше буде здійснили реєстрацію). Через деякий час ви розійшлися. Але чоловік не спішить зніматися з реєстрації.

А для вас його прописка влітає в копійку – платите більше комунальних витрат. Виникає питання: "Що робити?"
Є два шляхи зняти з реєстрації у вашій квартирі чоловіка: добровільний і примусовий (через суд).

Для початку вам потрібно буде вирахувати скільки потенційно ви можете потратити коштів при виписці через суд. Тобто порахувати судові витрати, витрати на юриста. Для цього вам потрібно проконсультуватися в юриста.

Після цього можете йти на переговори із чоловіком. Маєте мати про запас декілька варіантів, які запропонуєте йому для добровільної виписки. Наприклад, перший – ви не подаєте на нього на аліменти. Або ви не подаєте в нього в міліцію в зв’язку з його вчорашнім хуліганством. Або просто пропонуєте йому таку суму, яку ви потенційно можете витратити на судову тяганину (ось чому потрібно було попередньо цю суму вирахувати).

Якщо чоловік не погоджується – починаєте процедуру примусового зняття з реєстрації. Рахуєте місяці з того моменту, коли чоловік перестав проживати разом з вами. Потрібно хоча би шість місяців. Ще краще рік. 
Відповідно до ст. 71 ч. 1 Житлового кодексу УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, а згідно ст. 72 цього кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. За цією статтею потрібні шість місяців.

Частина 2 статті 405 Цивільного кодексу України встановлює те, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. А за цією – рік.

Після спливу вказаних строків – збираєте свідків, шукаєте юриста й готуєте позов до суду. Тут можете знайти мої рекомендації по вибору юриста. Тут є декілька позовних заяв про виселення.
Збирайте гроші, набирайтеся терпіння, і в бій.

Banner - CTA V1

Back to top