Banner - CTA V2

до Придніпровського районного суду м. Черкаси 
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач: Сисюк Вікторія Павлівна
місце проживання:
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, буд. 345, кв. 5

 

Відповідач: Сисюк Олексій Микитович
місце реєстрації:
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, буд. 345, кв. 5
адреса місця проживання невідома

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про виселення з квартири

 

Я, Сисюк Вікторія Павлівна відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 11.03.2001р. серії САА № 123456 є власником квартири № 5 у житловому будинку № 345 що знаходиться по вул. Гоголя у м. Черкаси, в якій і по сьогоднішній день проживаю та продовжую бути зареєстрованою.
Разом зі мною, в даній квартирі зареєстрована моя дитина Сисюк Вікторія Олексіївна, а також Відповідач.


З Відповідачем ми продовжуємо перебувати в шлюбних відносинах, але ці відносини носять лише формальний характер, оскільки Відповідач не проживає з нами однією сім’єю та фактично проживає в іншому місті, а саме у м. Москві. 
Москва є його рідним містом. В цьому місці нами було зареєстровано шлюб. Тут Відповідач проводить весь свій час, з того моменту коли він поїхав від нашої сім’ї та покинув мене з дитиною. 
Вже понад півтора року, Відповідач знаходиться за межами України, та не збирається повертатися в Україну, для того щоб жити однією сім’єю.
Мені невідомо за якою адресою проживає Відповідач. По телефону та за допомогою Інтернету ми не спілкуємось, листи один одному не пишемо. Відповідач не цікавиться долею сім’ї та її утриманням.

Комунальні служби, що надають послуги мені по утриманню моєї квартири № 5 у житловому будинку № 345 що знаходиться на вул. Гоголя у м. Черкаси, в своїх розрахунках (квитанціях) вказують кількість мешканців – 3 особи, та нараховують по своїм тарифам відповідні розміри грошових коштів які я маю сплатити таким службам за надані мені послуги.
Я не бажаю оплачувати комунальні платежі за Відповідача, оскільки він не проживає в квартирі. В мене скрутне матеріальне становище, на моєму утриманні знаходиться малолітня дитина, тому я як можу намагаюся зберегти та заощадити грошові кошти, а наявність реєстрації Відповідача в даній квартирі, змушує мене сплачувати за нього в той час коли він не користується та не проживає в квартирі вже понад півтора року.
Факт не проживання Відповідача понад півтора року, можуть підтвердити чисельні свідки: знайомі, сусіди по квартирі.

 

Згідно ст. 71 ч. 1 Житлового кодексу УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення лише протягом шести місяців, а згідно ст. 72 цього кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Стаття 383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири має право використовувати помешкання для власного проживання та проживання членів своєї сім'ї.
Стаття 3 Сімейного кодексу України визнає сім'ю спільне проживання осіб, що пов'язані спільним побутом та мають взаємні права та обов'язки.
Частина 2 статті 405 Цивільного кодексу України встановлює те, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Таким чином, оскільки Відповідач у спірній квартири не проживає більше шести місяців, не оплачує плату за користування жилим приміщенням і комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню спірної квартири та не приймає участь у спільному побуті, він вважається таким, що втратив право користування нею.
Отримання такого рішення необхідне для зняття відповідача з реєстрації у відповідності до ст. 7 ч. 1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р. № 1382-IV.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 71 ч. 1, 72 Житлового кодексу УРСР, ст.383, ч. 2 ст. 405 ЦК України, ст. 3 Сімейного кодексу України та ст. ст.ст. 3, 15, 16, 34-36, 110, 118-119 Цивільного процесуального кодексу України, -

ПРОШУ:

1. Визнати Сисюк Олексія Микитовича таким, що втратив право користування квартирою № 5 в буд. 354 по вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси.
2. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
- Нечипура Вікторія Сігизмундівна , яка проживає за адресою: 18015, м. Черкаси, вул. Гоголя 354, кв. 6;
 - Мудрий Іван Петрович, який проживає за адресою:18015, м. Черкаси, вул. Гоголя 354, кв. 4.

 

Додатки:


1. Копія моїх паспортних даних;
2. Копія свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 10.09.2004 р.;
3. Копія довідки з СУБ «Митниця» про кількість зареєстрованих мешканців;
4. Примірник позовної заяви для Відповідача;
5. Квитанція про сплату державного мита;
6. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.


«___»________________2011р.   В.П.Сисюк

 

Примітка до Позовної заяви про виселення з квартири:

1. Уважно прочитайте ще раз норму ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України (член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.)

2. Додатково ознайомтесь з коментарями, що викладені в Позовній заяви про виселення.

Якщо вам була корисна дана стаття, то ви можете підписатися на ел. пошту на блог одного із авторів данного проекту Сергія Гартингера "Путь одного юриста".

В подарок отримаєте аудіокнигу-бестселер Дональда Трампа "Думай как миллиардер" Для подписки пройдите по этой ссылке>

 

Banner - CTA V1

Back to top