Выбор адвокатаРаніше у статтях я часто вказував, що потрібно звертатися до адвоката або юриста. Виникає справедливе питання як його знайти. В будь-якому місті і адвокатів і юристів як колосків на сіяному полі. І серед тієї множини потрібно обрати єдиного.

Зразу хочу пояснити у чому відмінність між адвокатом та юристом. Юристом є будь-яка особа, що успішно закінчила юридичний ВУЗ. Адвокатом є особа, яка здала кваліфікаційний іспит та отримала в передбаченому законом порядку адвокатське посвідчення. Адвокатом може бути юрист, який має відповідний стаж не менше два роки.

Наявність або відсутність адвокатського посвідчення не дуже багато про що розкаже. Проте в одному можете бути впевнені – особа за фахом юриста пропрацювала два роки і більше. Оскільки поняття юрист більш широке, то надалі буду вживати саме його.

Отже, п’ять правил вибору юриста:

1. Правило перше – рекомендація. Взнайте у тих людей, котрим ви довіряєте чи є у них хороший юрист, який розбирається у спадкових справах. Тут є два цікавих нюанси. Перший, наголошую на тому, що юрист має бути спеціалістом саму у спадковому законодавстві. Адже те, що він є експертом у кримінальному праві далеко не означає, що він є таким же експертом у спадщині. Навіть більше. Юрист, який займається всім потроху, не може бути ультра експертом у конкретній галузі. Юридичні спеціалісти екстра класу завжди досконало знають свою нішу. В іншу вони просто не сунуться. Другий нюанс. Попросіть знайомого, щоб він пояснив чому саме цей юрист хороший. Чим більше деталей, тим краще для вас. Адже може бути такий випадок, коли молодій дівчині юрист подобається просто через те, як він одягається.

2. Правило друге – особисте враження. Мається на увазі ваші відчуття після спілкування із юристом. Коли ви вже обрали юриста за чиєюсь рекомендацією, домовтеся про зустріч. При цьому поясніть юристу, що вам потрібна консультація. Бо якщо ви його попередите про те, що вам потрібні послуги по веденні судової справи (наприклад), то замість того, щоб вам все пояснити юрист буде сунути для підписання договір про надання послуг. А нам потрібно вияснити наскільки висока у нього планка знань. Перед бесідою підготовтеся, якщо питань багато – запишіть їх. І при зустрічі задавайте юристу. Потім уважно спостерігайте за тим, як він відповідає. Чи посилається він на закон, чи показує вам особисто статті, чи говорить зрозумілою мовою, чи не ухиляється від питання, якщо його не знає. Важливо все. І через деякий час у вас складеться картина відчуттів до цього юриста. На основі цих почуттів і приймайте рішення чи працювати з ним далі чи ні.

3. Правило третє – досвід роботи. При цьому має значення як загальний досвід так і спеціальний – той, що стосується безпосередньо спадкового права. Як це вияснити? Просто спитайте у юриста. Я не думаю, що він піде на те, щоби банально збрехати. Косвенно можна перевірити чи правду він говорить подивившись його диплом. Точніше те, у якому році він його закінчив. Ще один спосіб – спробувати знайти дані про цього юриста в інтернеті. Якщо він приймав участь й якихось гучних публічних справах – ви обов’язково його там знайдете. Або якщо він був замішаний у гучному скандалі – теж там знайдете.

4. Правило четверте – загальна обстановка в кабінеті. Якщо юрист запросив вас зустрітися у себе в квартирі. Квартира вже 20 років потребує ремонту. А самому юристу вже 50 років. Кабінету в нього не має, бо не вистачає коштів. В цьому випадку відповідь напрошується сама собою. І ще одна ситуація. Офіс юриста у центрі міста. Окремий офіс для секретаря. Все обладнано за останнім писком моди. Відповідь напрошується також сама собою: клас послуг настільки високий, що юристу із задоволенням платять високі гонорари.

5. Правило п’яте – освіта. Чому на останньому місці? Дуже просто, зараз освіту не здобувають, а "рішають". Я взагалі хотів виключити правило про освіту. Але дещо вона все-таки важить. Небагато. Тільки тоді, коли йде мова про елітні закордонні вузи (Кембрідж, Оксфорд, Гарвард) та найпрестижніші юридичні вузи України. Це – Національна юридинчна академія ім. Ярослава мудрого, Київська національна юридична академія, та Одеська національна юридична академія. Якщо ваш юрист закінчив у цих вузах стаціонар – можете спокійно добавити до його рейтингу 10 пунктів.

Banner - CTA V1

Back to top