Banner - CTA V2

Нотаріус створює перешкоди. Як бути?

Нотаріус створює перешкоди. Як бути?

Хоча рідко, але така ситуація буває: нотаріус навмисно або ненавмисно створює перешкоди при спадкуванні. Мотиви можуть різні від невинної необізнаності до злочинної заінтересованості.

Щоб таких ситуацій було менше, вам варто прочитати статтю "Якого нотаріуса вибрати?".
А зараз розглянемо способи захисту він нечесних нотаріусів. Їх є два основних: скарга у органи юстиції, до яких вони відносяться, та звернення до суду.
Перший спосіб – скарга до органу юстиції. Цей вид є досить болючим для нотаріуса. Адже саме в органах юстиції є спеціальна кваліфікаційна комісія, що має дисциплінарний вплив на нотаріуса (незалежно приватний чи державний) аж до позбавлення права займатися нотаріальною діяльністю.
Скарга має бути максимально аргументованою, з відповідними доказами та з мінімумом емоцій.Другий спосіб – звернення до суду із зобов’язанням нотаріуса вчинити нотаріальну дію. Мова йде про той випадок, коли нотаріус відмовився вчинити нотаріальну дію. Для цього потрібна буде його офіційна відмова. А для цього, в свою чергу, потрібна заява до нотаріуса із проханням дати роз’яснення відмови вчинити нотаріальну дію.

Закон "Про звернення громадян" та закон "Про інформацію" зобов’язує нотаріуса дати відповідь на вашу заяву. Оцю відповідь ви і оскаржуєте. Має бути позовна заява до місцевого суду про визнання незаконною відмови нотаріуса та зобов’язання його вчинити конкретну нотаріальну дію. Таких рішень є велика маса в Єдиному реєстрі судових рішень.

У випадку незаконності дій нотаріуса, що буде встановлено рішенням суду, суд за власною ініціативою може винести окрему ухвалу про порушення дисциплінарного або кримінального провадження і направляє її у відповідні органи. Більше того, ви особисто в суді можете клопотати про таку окрему ухвалу.

Ви можете використовувати й інші способи реагування: писати заяви та скарги у правоохоронні органи: міліцію, прокуратуру, СБУ та взагалі, у всі інстанції. Не варто забувати і про засоби масової інформації. Коли мова йде про захист своїх священних прав, то ніякі законні методи не мають бути забуті.

Консультації з приводу протиправних дій нотаріуса ви можете отримати тут.

Banner - CTA V1

Back to top