Banner - CTA V2

Вибір нотаріусаОдвічне питання. І на це питання не має однозначної відповіді.

Проте є деякі міркування із певною долею практичності та здорового глузду.

На мою думку, основна відмінність приватного та державного нотаріусу – це ціна/якість послуг. У приватного нотаріуса всі послуги значно вищі в ціні. Але й якість послуг там, як правило, вища. Проте це можна тільки припускати. В будь-якому випадку все, що буде написано нижче, не може претендувати на істину в останній інстанції. Це виключно мої суб’єктивні міркування.

Я завжди схилявся до того, що краще користуватися послугами приватного нотаріуса. Наводжу аргументи:

  • як би там не було, а вся діяльність приватного нотаріуса направлена на заробляння коштів. Тому кожен приватний нотаріус з турботою відноситься до свого іміджу, що принесе свої переваги в перспективі. Через це навряд чи він піде на порушення закону чи моралі. Нечесна поведінка може привести до того, що у приватного нотаріуса просто не буде клієнтів. А цього якраз йому й не треба.
  • на відміну від державного нотаріусу приватний несе відповідальність за свою діяльність всім своїм майном. Державний – несе дисциплінарну відповідальність.
  • перед початком діяльності приватний нотаріус зобов’язаний застрахувати свою діяльність або договором страхування або внесенням на спеціальний банківський рахунок страхової застави. В будь-якому випадку сума має бути не меншою ніж сто мінімальних зарплат (приблизно 90 тис. гривень).

Думаю, що аргументів достатньо. Проте вказані аргументи мають значення в основному тоді, коли мова йде про життєво важливі рішення. Коли ж мова йде про просту консультацію або заповіт на одного спадкоємця або просто треба завірити копію документу, то навіщо платити більше…

Banner - CTA V1

Back to top