Якщо у вас був суд з банком або споживчий кредит, банк вам давно не дзвонив, і ви майже забули про кредит, не отримували повісток з суду і раптом, виявляється, що ваше майно під арештом, в тому числі банківський рахунок - це означає, що банк або колектори зробили виконавчий напис нотаріуса, відкрили виконавче провадження і заарештували майно та карткові рахунки. Деякі позичальники, дізнаються про виконавчий напис нотаріуса, коли на роботу приходить постанова виконавця про стягнення 20 відсотків від зарплати.

виконавчий напис нотариуса

Відповідно до закону, виконавчий напис нотаріуса - це виконавчий документ, на підставі якого приватний виконавець накладає арешт на майно. Іншими словами, нотаріальний напис - це прискорений процес незаконного стягнення грошових коштів по кредитному договору.

Оскільки стягнення відбувається без звернення до суду, а отже, боржник не може навести аргументи проти, сума у виконавчому написі повинна бути беззаперечною. Як правило, банки (Укрсоцбанк, Альфа-банк, ПУМБ і Приватбанк) ігнорують цей принцип, що веде до скасування напису нотаріуса через суд.

За нашою статистикою, ймовірність скасування виконавчого напису через суд складає 80 відсотків.

Що б скасувати напис нотаріуса, необхідно підготуватись, а саме:

1. Ознайомитися з виконавчим провадженням. Як правило, там є вся інформація (договір, напис нотаріуса), яка необхідна для подачі позову в суд;

2. Подати запит нотаріуса, що б він надав документи, які подавав банк - це необхідно, щоб через суд витребувати документи;

3. Скласти позов в суд про скасування напису нотаріуса;

4. Скласти заяву про зупинення стягнення на підставі напису нотаріуса та клопотання про витребування документів.

Після перерахованих вище дій, подаємо позов і заяву в суд, зупиняємо стягнення і починаємо судитися за скасування виконавчого напису нотаріуса.

Фактично, скасування виконавчого напису нотаріуса полягає в доказі моментів, які ведуть до його скасування:

1. Необхідна довести, що суми стягнення не відповідає дійсності (реальної заборгованості);

2. Довести неправомірність нарахування відсотків та неустойки після рішення суди або після отримання претензії від банку;

3. Наявність позовної давності по кредитному боргу, коли банк нарахував кредитну заборгованість та не врахував позовну давність;

4. Напис нотаріуса на кредитному договорі після 22.02.2017 р;

Як суд розглядає виконавчий напис нотаріуса!

У судовій практиці, як правило, банк доводить, що вони просто подають документи нотаріусу (договір, розрахунок заборгованості, претензію) та не зобов'язані подавати розшифровку боргу, але суду дивиться на проблему інакше, а саме:
Верховний суд вказав, що суди не повинні обмежуватися дотриманням нотаріусом і банком виключно формальних процедур подачі документів для доказів безперечної кредитної заборгованості. Суди зобов'язані перевірити доводи боржника про беззаперечність суми стягнення, наявність заборгованості в заявленому розмірі, позовну давність за кредитним договором та наявність судових спорів про стягнення заборгованості.

Скасування виконавчого напису нотаріуса через суд - загальна інформація.

Позов про скасування виконавчого напису подається за місцем знаходження банку або за місцем виконання нотаріального напису.

Судовий збір для подачі позову становить 800 грн., а для подачі зупинення виконавчого провадження - 400 грн.

Позов про скасування напису нотаріуса подається на банк, а нотаріуса необхідно ставити третьою особою (НЕ відповідач).

Зупинка виконавчого провадження, відкритого за написом нотаріуса веде до зупинки публічних торгів.

Ми надаємо юридичні послуги щодо скасування виконавчого напису нотаріуса. Це наша основна спеціалізація і ми можемо виграти справу з банком та зняти арешт з майна.

arest poltava

 

Banner - CTA V1

Back to top