Banner - CTA V2

 пожарный адвокатУ зв'язку з посиленням відповідальності за порушення норм пожежної безпеки, збільшились кількість перевірок пожежної безпеки на підприємстві в 2019 році. В результаті проведення перевірок представники бізнесу піддаються серйозним штрафам та обмеженнями. Якщо раніше за конкретне правопорушення юридична особа несла відповідальність у вигляді штрафу, то тепер це штраф та зупинення діяльності підприємства.

При проведенні перевірок пожежної безпеки на підприємстві важливе значення має знання підприємцем нормативних актів в галузі пожежної безпеки, які включають в себе крім законів, численні підзаконні акти. Орган пожежного нагляду повинен завчасно повідомити організацію про майбутню перевірку, а підприємство кваліфіковано підготуватись до неї.

За результатами перевірок і виявлених порушень виноситься Припис про усунення порушень. Однак представник бізнесу, що не володіє правовими знаннями, може і не здогадуватися, що перевірка проводилась з порушенням процесуальних норм і норм матеріального права, що веде до відсутністі підстав для винесення Приписів. Хаотичні дії підприємця і відсутність інформації про те, як виконати винесений органом пожежного нагляду акт, можуть привести до подальшого винесення Постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, що призведе до фінансових втрат.

До речі, Державна служба з надзвичайних ситуацій на другомі місці по перевіркам:

 экрана 2019 03 05 в 16.44.10

При комунікації з пожежними інспекторами організації необхідний вузький фахівець, адвокат, який спеціалізується виключно на перевірках пожежної безпеки на підприємствах в 2019 року. Так як проведення пожежної перевірки регулюється спеціальними нормами, часто штатний юрист, який спеціалізується на цивільному та трудовому праві, не може вирішити вищезазначену ситуацію. Також можуть бути ситуації, коли в штаті підприємця немає юриста. У подібних випадках юридичну допомогу можуть надати наші пожежні адвокати, які мають велику судову практику в цій галузі та досвід в спілкуванні з представниками влади.

Наші юристи в сфері пожежної безпеки знають всі нюанси проведення перевірок органами МНС та знають як уникнути адміністративної відповідальності або мінімізувати фінансові втрати. Своєчасне звернення за безкоштовною юридичною консультацією з питання оскарження акту, винесеного органом пожежного нагляду, дозволить захистити права при проведенні перевірок органами Держпожнагляду. Всі акти нагляду пожежників можна оскаржити в суді як на підставі виявлених процесуальних порушень в ході перевірки з боку перевіряючих, так і в зв'язку з відсутністю самих порушень законодавства.

Своєчасне звернення за юридичною допомогою дозволить захистити права ще на стадії підготовки до перевірки, що дозволить уникнути судової інстанції.

Наші юристи на безкоштовній консультації проаналізують ситуацію з правової точки зору, виявлять порушення пожежних інспекторів та запропонують найбільш недорогі та ефективні способи вирішення виниклої проблеми, одним з яких, але не єдиний, є судовий порядок захисту порушених прав.

 экрана 2019 03 05 в 16.44.25

Якщо на консультації були виявлені порушення в діях або бездіяльності пожежних інспекторів, або в складанні процесуальних документів, наш пожежний адвокат зможе представити Ваші інтереси не тільки при проведенні перевірки щодо Вас, але і оскаржити такі дії в суді. Судовий захист порушених прав застосовується в разі, якщо стосовно Вас вже винесено Припис, Застереження про недопущення вчинення правопорушення або Постанова про притягнення Вас до адміністративної відповідальності. У такій ситуації пожежний адвокат сформує правову позицію по Вашій справі та оскаржить такі дії в суді.

Володіючи глибокими знаннями в області проведення пожежного нагляду, наші юристи допоможуть досягти взаєморозуміння з органами пожежного нагляду, при безпосередньому контакті з ними як під час проведення перевірки, так і після неї шляхом оскарження винесених пожежних актів або дій (бездіяльності) інспекторів.

Тільки працюючи з досвідченими юристами, які мають знання у вузькій сфері права, можна продуктивно захистити свої права та інтереси, пов'язані з проведенням перевірок органами пожежного нагляду. Тільки значний досвід комунікації з органами влади та досвід судової практики допоможе виграти Вашу справу!

 

 экрана 2019 02 27 в 14.40.55Святослав Клочко, адвокат, партнер. Єдина спеціалізація – це обширні та глибокі знання в області пожежної безпеки на підприємстві, супроводження перевірок, пожежний аудит будь-якої складності, від дитячих садків до заводів. Святослав Клочко працював в органах МНС, розробляв нормативно-правові акти та документи з пожежної безпеки для підприємств, супроводжував будівництво заводів в частині відповідності пожежним нормам!

Майоров Василь, адвокат, к.ю.н., керуючий партнер. Спеціалізація – це адміністративне (супроводження та оскарження перевірок органів державної слади), судовий адвокат, банківське право та господарське право.

Коротя Роман, адвокат, партнер. Спеціалізація – оскарження дій державних органів в адміністративному порядку, судовий адвокат.

З нашими юридичними послугами можна ознайомитись на нашому сайті!

 

ПРИКЛАД КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Наші юридичні послуги з пожежної безпеки:

1. Пожежна безпека. Юридичні та практичні питання. Документація з питань пожежної безпеки. Інструкції з пожежної безпеки.

2. Правила пожежної безпеки в Україні 2019. Основні заходи з пожежної безпеки на підприємстві. Законодавче регулювання прав, обов язків та відповідальності роботодавців .

3. Юридична консультацію при застосуванні заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

4. Супроводження позапланову перевірку додержання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки приміщень у 2019 році.

5. Надання аргументованого заперечення на Акт, Припис щодо порушенням правил та норм пожежної і техногенної безпеки;

6. Оптимальне для замовника усунення порушень, які призвели до повного або часткового зупинення роботи підприємств у 2019 року;

7. Представництво адвоката в суді за позовами про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщення підприємства;

8. Правовий аналіз та аргументовані заперечення проти Акту перевірки додержань (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної безпеки

9. Проведення пожежних експертиз промислових об'єктів.

Зупинення роботи підприємств, здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду (ч.2. ст 70 КЦЗ).

Під час перевірки пожежної безпеки, контролерів цікавить наявність на підприємстві таких документів:

• зареєстрована декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
Нагадаємо: цей документ потрібен не всім суб’єктам господарювання.
• наказ/розпорядження про призначення осіб, відповідальних за пожежну безпеку.
• наказ (інструкцію тощо) щодо встановлення протипожежного режиму на об'єкті;
• наказ про затвердження інструкції про заходи пожежної безпеки;
• документація щодо проведення протипожежних інструктажів працівників;
• інструкція для працівників охорони.

Якщо суб’єкт господарювання належить до об’єктів із масовим перебуванням людей — він повинен мати також розроблені та вивішені плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі.

IMG 0172Судова практика оскарження перевірки пожежної безпеки на підприєвстві (підстави для відмови у задоволення позову з приводу застосування заходів реагування):

За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку про відсутність правових підстав для зобов'язання ТОВ «_________» зупинити експлуатацію офісних приміщень та паркінгу, що знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця _________ у Дарницькому районі, оскільки відповідач не є власником цих приміщень.

Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на наведене, суд дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

______________________________________
Підсумовуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими і задоволенню не підлягають, оскільки обраний позивачем захід реагування не відповідає критеріям законності і пропорційності у зв'язку із надлишковим характером способу захисту публічного інтересу, а відповідачем частково вчинено дії на усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
_____________________________________

Застосувати заходи реагування у сфері нагляду (контролю) у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме: заборонити подальшу експлуатацію будівлю ______________ за адресою: _______________, шляхом відключення від електромережі із залученням спеціалізованої організації з електропостачання.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Зразок виграної справи в суді - адвокат з пожежної безпеки

Адвокат проверки пожарников

Banner - CTA V1

Back to top