orenda_kvartirЯк оформити оренду житла?

Тисячі, десятки тисяч українців проживають не у своєму власному житлі. Вони орендують його. Проте дуже мало із цих українців задумуються над таким питанням, як правильно оформити оренду. Тема буде роз’яснюватися з позиції орендатора (того, хто наймає житло).

Як завжди – покрокова інструкція.
По-перше, зверніться до юриста за консультацією. Як його вибрати – дізнайтеся тут. Опишіть максимально детально ситуацію і нехай юрист її прокоментує. Така консультація коштуватиме вам декілька десятків гривень. Проте зекономить тисячі й вбереже ваше психічне здоров’я. Онлайн консультацію ви можете отримати і в нашого спеціаліста.

По-друге, обов’язково укладайте договір. Орендатор, як правило, відноситься до групи ризику. Тобто до тих, хто найменше захищений через відсутність договору. В орендаря усі права, якщо відсутній договір. А у вас (орендатора) усі ризики. В будь-який час вас просто вигнати.

По-третє. Перевіряйте документи на право власності на квартиру. Це можуть бути договори купівлі-продажу, свідоцтво на право власності, договори дарування тощо. Потім звіряйте документи на право власності із документами, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення). При підписанні договору вписуйте ці документи в договір.

По-четверте. Максимально детально намагайтеся обговорити всі моменти оренди. Ціну, порядку та дати оплати, комунальних платежів, можливості перебудови, можливості здавати в суборенду, порядку використання підсобних приміщень (якщо такі є), можливості тримання домашніх звірів (якщо такі у вас є), можливості виготовлення своїх ключів. Словом усього, що ви можете згадати, що для вас є важливим і що вам підказав юрист. І не забудьте це все вписати в договір.

По-п’яте. Обговоріть строк. Якщо договір укладаєте на невизначений строк – вказуйте строк у один рік із автоматичною пролонгацією (продовженням дії договору на тих самих умовах.

Отакі моменти необхідно знати тому, хто бажає орендувати житло. Досить часто допускається помилка, що головним моментом переговорів про оренду є ціна. А потім виявляється, що питань, які необхідно було обговорити набагато більше. І тому ще один момент – завжди ретельно готуйтеся до переговорів. Записуйте моменти, які потрібно обговорити.



Banner - CTA V1

Back to top