bad_bossП’ять місяців не виплачують зарплату. Що робити?

Дана ситуація виникає досить часто. Одне із одвічних питань, на які юристам приходиться давати відповідь при юридичній консультації. І що саме цікаве – працівники майже не вірять у свій успіх.

Хоча, як завжди, варіанти є. Як мінімум є способи впливу. Нічого не буду пояснювати дуже детально, розкажу тільки про важелі впливу:

1. Кримінальна вКримінального кодексу України передбачає: "безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності карається…" Підготуйте власноручно заяву до прокуратури та міліції, в якій опишіть свою ситуацію. Якщо правоохоронним органам не буде роботи – вони обов’язково займуться. Є ще один під варіант даного важелю. Підготувати таку заяву й передайте її керівництву роботодавцю. Може тоді відбудеться прозріння.ідповідальність. Стаття 175

 

2. Скарга в місцеву інспекцію праці. Оця структура, як правило, частіше реагує. Скаргу також можете написати власноручно, своїми словами. Можете прямо в них попросити допомоги. В іншому випадку звертайтесь до юристів.

3. Готуйте позов до суду. Отут вже точно прийдеться обирати юристів. При подачі позовної заяви варто також підготовити заяву про забезпечення позову, в якій просіть накласти арешт на рахунки роботодавця та його майно.

Оце основні варіанти впливу на роботодавця. В будь-якому випадку, якщо сума заборгованості по зарплаті велика – краще звертатися до юриста. Він, в залежності від ситуації, вибере оптимальний варіант дій.

Banner - CTA V1

Back to top