Banner - CTA V2

Помилки в спадкових документах. Як бути?помилки в спадкових документах

Уявімо собі таку абстрактну ситуацію. Приходите ви до нотаріуса, приносите всі необхідні документи для спадкування (помер ваш чоловік). І тут виявляється, що в свідоцтві про шлюб чоловік записаний не Сидоров, а Сідоров (як у нього і у вас у паспорті). При цьому ви 45 років із чоловіком прожили і навіть не замітили помилки. Бо останній раз брали у руки свідоцтво після того, як під час весілля вийшли із РАГСУ.

Зрозуміло, що нотаріус буде вважати вас із чоловіком чужими людьми і не допустить вас до спадкування. Якщо нотаріус виявиться совісним і поставиться до вас по-людськи, то порекомендує звернутися до юриста. А останній вам допоможе в ситуації.


Покрокова інструкція дій при виправленні помилки в документах:

  1. Виясняєте, яким саме органом видавався документ. У нашому випадку – відповідним органом РАГСУ. Якщо це паспорт – то відповідний паспортний відділ органів МВС.
  2. Звертаєтеся до цього органу. Спочатку в усному порядку. Якщо вони готові виправити своїми силами, то залишаєте їм документ і чекаєте, поки виправлять. Якщо ж вони не можуть через свої інструкції цього зробити, тоді:
  3. Шукаєте юриста, який є спеціалістом в таких справах. Мої рекомендації вибору юриста можете подивитися тут.
  4. Юрист вам має підготовити офіційну заяву до того органу, який вам відмовив виправити помилку. Відмова органу має бути також офіційною. Саме ця відмова буде підставою для звернення до суду. В нашому гіпотетичному випадку – це відмова РАГСУ.
  5. Після цього юрист готує заяву про встановлення факту належності документів відповідній особі. У нашому випадку – свідоцтва про шлюб, вашому чоловікові.
  6. Готуєтеся до засідання, збираєте докази (свідків, додаткові документи, що можуть вказати приналежність документу відповідній особі).
  7. Забираєте рішення суду та надаєте його нотаріусу. Він його не може ігнорувати.
  8. Насолоджуєтеся спадщиною, яка вам дісталася від родича.
  9. А для того, щоб такі ситуації не виникали, я побажаю вам трохи уважності в документах. Не бійтеся показатися нудним буквоїдом. Бо коли виникне схожа ситуація із нашою абстрактною, може бути пізно. В цей час у вас може не вистачити часу на виправлення помилки в документах.
Banner - CTA V1

Back to top