Banner - CTA V2

В селі немає нотаріуса, куди йти?Часто буває, що в селі немає нотаріуса. А ваша бабуся бажає переписати все майно на вас. Так ось, із 2009 року місцева влада у особі сільської/селищної ради мають право вчиняти певні нотаріальні дії. Серед них: посвідчувати заповіт, довіреність.

Напрошується і відповідь, якщо немає нотаріуса в селі, а в місто далеко їхати – підходьте у сільську раду, нехай вам допоможуть із заповітом. Секретарів сільських рад спеціально навчають порядку підготовки та посвідчення заповітів.

Проте є маленький нюанс. У статті "Приватний чи державний нотаріус" я описував, що із недовір'ям відношуся до сільських рад, як до нотаріусів. Занадто багато є законодавчих та підзаконних актів на тему спадкування. А ще більше життєвих ситуацій. Далеко не факти, що в цих ситуаціях зможе правильно розібратися секретар сільської ради.

А тому, якщо у вас занадто багато родичів, які претендують на ваше майно і самого майна. І ви не хочете їх обділити, зробити все по закону, щоб комар носа не підточив – краще йти в місто до нотаріуса. А ще краще до приватного.

Проте, якщо у вас один будинок у селі, а із родичів залишився один внук – сміло йдіть до сільської ради, нехай вам допоможуть підготувати заповіт.

Banner - CTA V1

Back to top