Порядок підготовки та подання данної позовної заяви дитини війни здійснюється наступним чином:
1) Готуєте ксерокопії наступних документів у трьох примірниках: паспортні данні (1,2 сторінка та реєстрація), ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення (перша та остання сторінки), заява до управління ПФУ про перерахунок пенсії та їх відповідь (негативна).
2) Готуєте Позовну заяву по дітям війни (зразок представлений) та до кожного примірника такої заяви прикладаєте по одному примірнику ксерокопії документів.
3) Сплачуєте 3,40грн. (оригінал квитанції прикладаєте до позовної заяви).
4) Відправляєте по пошті два примірника позовних заяв із додатками (один для Суду інший для Відповідача) рекомендованим листом про вручення поштового повідомлення. Особисто ходити до суду та здавати Позовну заяву дитини війни, не рекомендую, оскільки це забирає у Вас час, а також працівники суду "негативно" ставляться до "Дітей війни".
5) Чекаєте рішення суду першої інстанції, яке буде оскаржено до Апеляційного суду. Лише тоді коли рішення набуде законної сили. Несете його (із супровідним листом) до відповідного управління ПФУ та залишаєте його на виконання.
6) Суд найчастіше задовольняє Ваши позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з ПФУ на користь дитини війни мінімум за попередні шість місяців (800-1000 грн.).
Представлений алгоритм дій є основною складовою, що передує захисту Ваших законних прав, на передбачену Законом України пенсію для "Дитини війни", яку нажаль можливо отримати лише через Суд.
ПОЗОВНА ЗАЯВА ДІТИ ВІЙНИ
до Соснівського районного суду м. Черкаси
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316
ПОЗИВАЧ: Ковальчук Марія Петрівна
19608, с. Будище,
вул. Леніна, 35, Черкаський район, Черкаська область
ВІДПОВІДАЧ: Управління пенсійного фонду України в Черкаському районі
18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, 17, Черкаська область, тел. (0472) 63-06-60
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання незаконними дій Управління пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області щодо недоплати щомісячного
підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»
та зобов’язання вчинити певні дії
Я, Ковальчук Марія Петрівна, 15 серпня 1937 року народження, являюсь дитиною війни і, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», маю право на пільги, передбачені цим законом.
Положеннями статті 6 вказаного Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
Розмір мінімальної пенсії за віком визначається Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Встановлено, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком, відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом п’ятим частини першої цієї статті, збільшений на один відсоток.
Відповідно до цієї ж ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Згідно з положеннями ст. 62 Закону України від 19.12.2006 р. № 489-V «Про Державний бюджет на 2007 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить: з 1 січня 2007 року – 380 гривень, з 1 квітня 2007 року – 406 гривень, з 1жовтня 2007 року – 411 гривень.
Однак, пунктом 12 статті 71 Закону України від 19.12.2006 р. № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік», дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено на 2007 рік, з урахуванням статті 111 вказаного Закону.
Статтею 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на який поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.
У відповідності до Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 р., положення статей 71 та 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» стосовно доплат до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнано неконституційною, тобто такою, що не відповідає Конституції України.
Також, Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. було поновлено перелік пільг та соціальних гарантій дітям війни.
При цьому, пунктом 41 розділу ІІ Закону України № 107-VI від 28.12.2007 р. «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визначено, що текст статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», викласти в такій редакції: «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни».
Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Але, положення відповідних Законів України про Державний бюджет втратили чинність як такі, що є неконституційними, на підставі Рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. та 22.05.2008 р.
В подальшому ніяких змін до ст. 6 вказаного вище Закону не вносилось, а тому, діючою є редакція Закону України «Про соціальний захист дітей війни» до внесення змін до нього Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 01 січня 2006 року по сьогоднішній день мені Відповідачем не виплачувалось.
Також слід зазначити, що права і свободи людини і громадянина, гарантовані ст. 22 Конституції України, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату до пенсії здійснюють органи Пенсійного фонду України, а в даному випадку це є управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області.
Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Тому вважаю, що маю право клопотати перед судом розглянути дану справу в скороченому провадженні.
Абзацом 2 частини 1 статті 256 КАСУ передбачено, що негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Через це вважаю, що є всі підстави звернутися до суду додатково з даним клопотанням.
На підставі викладеного, відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України, ст. 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» від 19.12.2006 р., ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р., Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік», Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік», Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 р., Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р., та ст. 6, 17, 19, 49, 51, 100, 102, 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПРОШУ:
1. Визнати причини пропуску мною строку для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів поважними та поновити даний строк (обґрунтування в окремій заяві).
2. Прийняти мою позовну заяву до розгляду.
3. Розглядати справу в скороченому провадженні.
4. Визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України в
Черкаському районі Черкаської області щодо недоплати мені підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
5. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області здійснити перерахунок моєї пенсії із врахуванням підвищення в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та виплатити заборгованість, яка виникне в результаті такого перерахунку за період з 01.01.2006 р. по дату прийнятого рішення.
6. Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області сплачувати в подальшому мою пенсію із врахуванням підвищення в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
7. Звернути рішення суду до негайного виконання.
ДОДАТКИ:
1. Копія паспорта.
2. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
3. Копія пенсійного посвідчення.
4. Копія позовної заяви із додатками для відповідача.
5. Квитанція про сплату держмита – 3,40 грн.
6. Заява про поновлення строку.
7. Заява про розгляд справи без моєї участі.
28 березня 2011 року
М.П.Ковальчук
Позовна заява по дітям війни є загальнодоступною
Примітка до Позовної заяви по дітям війни:
1. Прийнятий Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" вiд 14.06.2011 № 3491-VI який на сьогоднішній день діє. Відповідно до цього закону "Установити, що у 2011 році норми і положення … статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"… застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".
Тому при подачі позовної заяви будьте готові до цього закону. На сьогоднішній день він розглядається в Конституційному суді України на предмет відповідності Основному закону.