Юридичні послуги Київ:
- розірвання шлюбу через суд без присутності сторін;
- розділ майна подружжя (нерухомість, бізнес, авто, майнові права);
- розподіл іпотечного майна, кредитів та боргів;
- протидія від штучно створених боргів подружжя;
- шлюбний договір;
- розподіл майна на користь одного з подружжя;
Для консультації, ви можете записатись за телефоном 063-595-87-10.
ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР
м. Київ «__»_________ 2023 рік
Ми, що нижче підписалися: ________________________________________, що зареєстрований за адресою:___________________________________, РНОКПП:______________ - надалі за текстом «Чоловік», - з однієї сторони та ____________________________________, що зареєстрована за адресою: ______________________________, РНОКПП: _________________ - надалі за текстом «Дружина» , разом надалі за текстом «Подружжя» або «Сторони», діючи добровільно, відповідно до власного вільного волевиявлення, що відповідає нашій внутрішній волі, перебуваючи при здоровому розумі та ясній пам’яті, розуміючи значення своїх дій, попередньо ознайомленні з вимогами чинного законодавства щодо недійсності правочинів, уклали даний договір з метою визначення режиму права власності щодо майна та доходів, набутих/отриманих як до, так і після реєстрації шлюбу Подружжям, визначення обсягу майнових прав та/або обов’язків Подружжя у шлюбі, а також правовий режим майна, обсягу майнових прав та/або обов’язків Подружжя у випадку розірвання шлюбу.
Шлюб між Чоловіком та Дружиною зареєстрований відділом актів цивільного стану _____________________________________________ у місті ______________ від __.__.____ року (свідоцтво _____ - №___________, видане відділом реєстрації актів цивільного стану ______________________________________________ у місті ____________ від __.__.____ року).
Керуючись пунктом 2 статті 97 Сімейного кодексу України Сторони домовилися:
1. Все нерухоме і рухоме майно (в тому числі транспортні засоби), придбане, отримано в дар та/або набуте Чоловіком або Дружиною до реєстрації шлюбу, є особистим майном і належить на праві особистої приватної власності тому з Подружжя, на чиє ім’я воно було придбане або набуте.
2. Все нерухоме і рухоме майно (в тому числі транспортні засоби), яке буде придбане та/або набуте Чоловіком або Дружиною після укладення даного договору, є особистим майном і належить на праві особистої приватної власності тому з Подружжя, на чиє ім’я воно було придбане або набуте, з застереженням_________________.
3. Сторони домовилися, що в разі __________ стану будь-якого нерухомого і рухомого майно (в тому числі транспортного засобу) одного із Подружжя після реєстрації шлюбу, інший із Подружжя не може претендувати на _____________.
4. Результати інтелектуальної діяльності (в тому числі об’єкти інтелектуальної власності) придбані, отримані в дар та/або набуті Чоловіком або Дружиною після реєстрації шлюбу, є особистим майном і належать на праві інтелектуальної власності тому з Подружжя, ___________. Інший із Подружжя не претендує на результати такої діяльності.
5. Акції, облігації (будь-які інші цінні папери, в тому числі криптовалюта та інші цифрові блага) придбані, отримані в дар та/або набуті Чоловіком або Дружиною після реєстрації шлюбу, є особистим майном і належить тому з Подружжя, на чиє ім’я вони були придбані або набуті. Застереження_________________
6. Результати підприємницької діяльності, в тому числі____________________________ або результати (в тому числі дивіденди) від участі в господарських товариствах одного із Подружжя після реєстрації шлюбу є особистою власністю і належить тому з Подружжя, хто здійснює таку діяльність або _________________. Інший із Подружжя не претендує на результати такої діяльності, в тому числі на грошову компенсацію внесеної частки статутного капітал, за виключенням _________________.
7. Сторони домовилися, що відчуження будь-яким способом, передача в заставу (іпотеку), передача в оренду (позичку), інші дії по управлінню та розпорядженню майном, що є особистою приватною власністю, кожен із них має право ___________. Додаткова згода іншого з Подружжя на вчинення вищевказаних правочинів ________________. Застереження________________-.
8. Сторони домовилися, що будь-які зобов’язання за договорами позики, розписки, кредитними договорами, іншими договорами, правочинами, що були вчиненні без письмової згоди іншого з Подружжя - є _________________. Позиція ВП Верховного Суду враховується в частині, а саме:________________.
9. Все майно, в тому числі рухоме та нерухоме, що було подаровано та/або успадковане Чоловіком або Дружиною, вважається особистою приватною власністю того з Подружжя, ким таке майно було отримано в дар та/або успадковане, за виключенням позиції ВП Верховного Суду _________________, але в частині____________________.
10. Дарунки, отримані Подружжям один від одного, вважаються особистою приватною власністю того з Подружжя, хто подарував такий дарунок.
11. Грошові кошти на рахунках в банківських установах, будь-які банківські внески, в тому числі відсотки, нараховані по ним, вважаються особистою приватною власністю того з Подружжя, на чиє ім’я відкрито рахунок в установі банку. Сторони враховуючі Постанову НБУ___________, відповідно до якої________________________________
12. У випадку розірвання шлюбу все майно, в тому числі об’єкти рухомого та нерухомого майна, належні Чоловіку або Дружині, вважаються особистою приватною власністю того з Подружжя, на чиє ім’я таке майно придбане або набуте.
13. Подружжя погоджується та гарантує одне одному, що не вважають будь-який пункт цього Договору таким, що зменшує обсяг їх прав та/або ставить одного із подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.
14. Шлюбний договір може бути _________.
15. Шлюбний договір припиняється _______.
16. При наявності спору цей Шлюбний договір може _______.
17. Зміст Шлюбного договору, _________
ПІДПИСИ СТОРІН:
Чоловік _______________________________________.
Дружина ______________________________________.
Шлюбний договір – це угода між чоловіком і дружиною, яка регулює їхні майнові відносини під час шлюбу, а також у випадку розлучення. Шлюбний договір може бути укладений як до шлюбу, так і після його укладення.
Шлюбний договір повинен бути укладений у письмовій формі та нотаріально посвідчений. У шлюбному договорі можуть бути визначені такі умови:
режим спільності майна;
режим роздільності майна;
право на утримання;
право на відшкодування витрат на утримання сім’ї;
право на відшкодування збитків, завданих одним із подружжя другому;
інші умови, які не суперечать закону.
Шлюбний договір не може містити умови, які суперечать закону, моральним засадам суспільства, правам та інтересам інших осіб.
Шлюбний договір може бути змінений або розірваний за взаємною згодою подружжя. Шлюбний договір може бути також змінений або розірваний судом за позовом одного з подружжя, якщо це буде в інтересах сім’ї.
Шлюбний договір є дійсним з дня його нотаріального посвідчення.
Шлюбний договір може бути визнаний недійсним судом, якщо він укладений з порушенням вимог закону, або якщо він суперечить інтересам сім’ї.
Шлюбний договір є одним із способів захисту майнових прав подружжя. Шлюбний договір може допомогти подружжю уникнути конфліктів у разі розлучення, а також забезпечити справедливий розподіл майна між подружжям.
Ось деякі з переваг укладення шлюбного договору:
Шлюбний договір може допомогти подружжю уникнути конфліктів у разі розлучення.
Шлюбний договір може забезпечити справедливий розподіл майна між подружжям у разі розлучення.
Шлюбний договір може захистити майнові права подружжя від втручання третіх осіб.
Шлюбний договір може допомогти подружжю заощадити на судових витратах у разі розлучення.
Якщо ви плануєте вступити в шлюб або вже перебуваєте в шлюбі, я рекомендую вам враховувати можливість укладення шлюбного договору. Шлюбний договір може допомогти вам захистити ваші майнові права та забезпечити фінансову стабільність вашої сім’ї.
Шлюбний договір може бути укладений подружжям або особами, які одружуються.
Якщо видачею свідоцтва про право власності на майно, нажите подружжям у період шлюбу, та посвідченням угоди про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, визначаються лише майнові права, то у Шлюбному договорі можуть бути визначені як майнові, так і особисті немайнові права та обов'язки подружжя в період шлюбу та (або) після його розірвання.
Шлюбний договір може бути укладений як щодо майна, нажитого подружжям у період шлюбу, так і щодо майна, яке буде придбано після укладання Шлюбного договору.
Укласти Шлюбний договір, угоду про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, або отримати свідоцтво про право власності на майно, нажите подружжям у період шлюбу, можна у будь-якого нотаріуса.
Як бачите, варіантів поділу майна, набутого під час шлюбу, кілька. Вам тільки потрібно вибрати ту нотаріальну дію, яка максимально відповідатиме вашим інтересам.
Укладання шлюбного договору в Україні є актуальною темою для багатьох пар, які збираються одружитися. Шлюбний договір є документом, який встановлює права та обов'язки між подружжям в разі розлучення, а також регулює питання щодо майнових прав та інших аспектів шлюбу.
Законодавство України передбачає можливість укладання шлюбного договору, але встановлює певні вимоги до його змісту та форми. Згідно з Цивільним кодексом України, шлюбний договір повинен містити такі відомості:
ПІБ та інші ідентифікаційні дані сторін, які укладають договір;
Перелік майна, яке належить кожній із сторін на момент укладання договору;
Перелік майна, яке сторони збираються придбати протягом шлюбу;
Порядок розподілу майна між сторонами у разі розлучення;
Порядок визначення розміру аліментів, які сторони зобов'язуються сплачувати одне одному у разі розлучення;
Інші умови, які сторони збираються встановити.
Укладання шлюбного договору передбачає звернення до нотаріуса. Для цього сторони повинні мати при собі паспорти та інші необхідні документи, які підтверджують їх особу та право володіння майном.
Після укладання договору, нотаріус видає оригінали та копії договору кожній із сторін. Шлюбний договір набуває чинності з дня реєстрації шлюбу в державному органі станом на момент укладання договору.
Яке майно не ділиться при розірванні шлюбу
Це питання стосується того, яке майно належить до особистої приватної власності дружини або чоловіка згідно з Главою 7 Сімейного кодексу України. Згідно зі статтею 57 цього Кодексу, особистою приватною власністю дружини або чоловіка є:
майно, яке вони набули до шлюбу;
майно, яке вони набули за час шлюбу шляхом дарування або спадкування;
майно, яке вони набули за час шлюбу за свої власні кошти;
житло, яке вони набули за час шлюбу шляхом приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
земельна ділянка, яку вони набули за час шлюбу шляхом приватизації земельної ділянки, що перебувала у їхньому користуванні, або за рахунок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або земельної ділянки, яка була отримана з державної або комунальної власності відповідно до норм безоплатної приватизації, встановлених Земельним кодексом України.
Загальні відомості
Згідно зі статтею 64 Сімейного кодексу України, чоловік і дружина мають право укладати між собою різні угоди, які не суперечать закону, щодо майна, яке є їхньою особистою власністю, а також майна, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
До таких угод, які мають законодавчу підтримку і можуть бути укладені між подружжям, входять:
Угоди між чоловіком і дружиною щодо їхнього власного майна.
Угоди між чоловіком і дружиною про надання взаємної матеріальної підтримки.
Угоди щодо утримання дітей.
Ці угоди можуть бути оформлені в єдиному документі.
Істотні умови та порядок укладення договору між подружжям, яке розлучається
Подружжя має право подати заяву до суду про розірвання шлюбу разом з письмовим договором, в якому вони визначають, де з дітьми буде проживати кожен із батьків, яка роль кожного з них у забезпеченні умов для дітей, а також умови сплати аліментів одним із батьків, який не буде проживати з дітьми. Якщо один із батьків ухиляється від виконання умов договору, то він зобов'язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану іншому батькові.
До цього ж, у договорі між подружжям можуть бути визначені умови щодо поділу спільного майна. Важливо, щоб в договорі були чітко вказані предмети спільного майна, джерела його придбання і його вартість. У договорі також визначається, яким чином буде здійснюватися передача цього майна, якщо це необхідно, та строки такої передачі. Договір між подружжям, яке розлучається, повинен бути оформлений у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Також, у договорі між подружжям можуть бути встановлені умови про надання утримання одному з них, включаючи розмір та строк виплати аліментів.
Справа у суді про розірвання шлюбу може бути спрощеною, оскільки вона вирішує питання місця проживання дітей, утримання дітей, поділу майна подружжя та інші аспекти. Проте умови договору не можуть порушувати особисті та майнові права дітей, які передбачені законодавством України та міжнародними правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України.
Суд виносить рішення про розірвання шлюбу після минути одного місяця з моменту подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.