Це рішення суду про стягнення додаткових витрат на дитину тим, кому не вистачає розмір аліментів та виникають додаткові витрати, які можливо офіційно, тобто через суд перекласти на одного з подружжя. Як правило, додаткові витрати розділяються між подружжями порівно, тобто є можливість стягнути з батька 1/2 додаткових витрат на дитину.

Нашими юристами була підготовлена позовна заява про стягнення додаткових витрат до Ірпінського суду, відповідно до якого, мати звернулась до суду з позовом, в якому доводить те, що батько після розірвання шлюбу не приймає участь у додаткових витратах на дитину та просила стягнути з відповідача на її користь вказані додаткові витрати на дитину.

Mayorov V1

Суд вивчивши по справі письмові докази з приводу стягнення витрат на дитину та повністю задовольнив позов, мотивуючи наступним:

В суді нашими юристами було доведено, що мати фактично понесла додаткові витрати на лікування дитини в розмірі 11 468 грн. При доведення вказаного факту, необхідно мати фактичні докази, наприклад оригінали чеків, копіями квитанцій та іншими доказами.

Відповідно до ст. 185 СКУ батьки зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину.

Якщо подружжя не можуть домовитись між собою про розподіл витрат на дитину, в цьому випадку, розмір участі у додаткових витратах на дитину визначає суд в своєму рішенні.

Судова практика визначає, що додаткові витрати – це обов'язки одного з батьків, а законом не передбачено можливість звільнення одного з подружжя від таких витрат.

Як правило, суд може винести рішення про стягнення додаткових витрат на дитину разово, за певний період, або постійно (при відповідній доказовій базі).

Особливими обставинами, які дозволяють суду стягнути додаткові витрати є: тяжке захворювання, для лікування якого необхідні кошти, наприклад, на операцію, на ліки, на проїзд, проживання, харчування, реабілітація в санаторії;

нещасний випадок — дитина потрапила в ДТП і отримала пошкодження.

Батько в суд не ходив, тому суд був вимушений винести заочне рішення та стягнути додаткові витрати на дитину. Рішення вступає в силу через десять днів та підлягає виконанню через державну виконавчу службу.



Нижче надаємо для ознайомлення примірник рішення суду про стягнення витрат на дитину.

rebenok

 

Back to top