В судовій практиці трапляються випадки коли фактично процедура виконавчого провадження уже розпочата, проте виявляється що виконавчий лист на підставі якого відкрито виконавче провадження не підлягає виконанню.

Пропонуємо Вам один з таких випадків, на прикладі одного з наших клієнтів:

Cуд за результатами розгляду позовної заяви про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором постановив заочне рішення яким задовольнив вимоги кредитора в повному обсязі. Не дочекавшись що Відповідач скористається своїм правом на оскарження заочного рішення в апеляційному порядку, Позивач отримав виконавчий лист і в результаті, на підставі виконавчого листа, виданого відповідно до вказаного рішення державним виконавцем було відкрито провадження, але на момент відкриття виконавчого провадження банком не було уточнено той факт, що рішення оскаржується в Апеляційному суді, тобто є таким, що не набрало законної сили. За результатами розгляду апеляційної скарги було постановлено ухвалу про часткове задоволення вимог нашого клієнта. Таким чином, сума заборгованості яка була вказана у виконавчому листі не відповідала дійсності, оскільки виявилася завищеною.

Mayorov V1

Тобто виконавче провадження було відкрито на підставі виконавчого документу, який не повинен існувати.

Частина 2 ст. 369 ЦПКУ передбачає, що суд, який видав виконавчий лист, має право за заявою стягувача або боржника виправити помилку або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню.

Скориставшись таким правом, ми звернулися до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Розглянувши наші вимоги та дослідивши наявні матеріали справи суд постановив ухвалу про задоволення заяви та визнав виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню.

Тепер наступним кроком до закінчення безпідставно відкритого виконавчого провадження є звернення з вказаною ухвалою та заявою про закриття виконавчого провадження до державного виконавця, яким було відкрито виконавче провадження.

Визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню веде до неможливості подання нового виконавчого листа, оскільки строк для подачі виконавчого листа 1 рік. Таким чином, банку необхідно звертатись до суду для поновлення строків для подачі виконавчого листа та доводити поважність причин пропуску.

На прикладі викладеної ситуації рекомендуємо Вам не втрачати надії, Навіть коли судовий спір програний, і вже почалася процедура примусового виконання судового рішення, а користуватися можливістю боротися за свої інтереси.

yourchyk

Back to top