До Соснівського районного суду м. Черкаси

18016, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач:Кириленко Олексій Іванович

18000, м. Черкаси,вул. Жовтнева,25, кв. 67

 

Відповідач: Відкрите акціонерне

товариство «Помаранч»

18000, м. Черкаси,вул. Щорса, 18

 

ЦІНА ПОЗОВУ: 11'768 грн

Позовна заява

про стягнення заробітної плати

Кириленко Олексій Іванович наказом №95 від 11.12.2001 був прийнятий з 14.12.2001 року на ВАТ «Помаранч» на посаду слюсара-електрика. 31 березня 2010 року Позивач був звільнений зі займаної посади ВАТ «Помаранч» на підставі наказу № 52 за п.1. ст. 40 КЗпП. Розрахунок на день звільнення з позивачем Відповідач по справі не зробив.

Згідно з довідкою від 03 вересня 2010 року за № 16 заборгованість з виплати заробітної плати складає 2'942,11 грн, в тому числі вихідної допомоги в розмірі середньомісячного заробітку 1'791,19 грн. Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.

У відповідності до ст. 116 цього ж Кодексу при звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мують бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільнені, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Згідно зі ст. 117 КЗпП в разі невиплати з вини власника чи уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене у статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Оскільки Відповідач неправомірно відмовився виплачувати нараховану позивачу заробітну плату в день звільнення, з відповідача на користь Позивача відлягає стягненню середній заробіток за час затримки розрахунку в сумі 8'826,33 грн, згідно розрахунку (додається). 
На підставні викладеного та керуючись ст. 116,117,237-1 КЗпП,

Прошу:

1. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Помаранч» на користь Кириленка Олексія Івановича 2'942,11 (дві тисяч дев'ятсот сорок дві 11 копійок) в рухунок погашення заборгованості по виплаті заробітної плати та вихідної допомоги.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Помаранч» на користь Кириленка Олексія Івановича 8'826,33 (вісім тисяч вісімсот двадцять шість 33 копійки) середній заробіток за час затримки розрахунку.

Додаток до позовної заяви про стягнення заробітної плати:

1. Розрахунок.

2. Копія трудової книжки.

3. Копія довідки № 15 від 03.09. 2009 р.

4. Копія довідки про середню місячну заробітну плату.

5. Копія позовної заяви з додатками.

"___"_________________ 2010р.

 

Кириленко О.І.

Примітка до позовної заяви про стягнення заробітної плати:

1. Вказана категорія справи ставить у більш вигідне становище працівника. Особливо того працівника, який зміг отримати від підприємства всі необхідні документи: відомість про зарплату, трудову книгу, наказ про звільнення. Якщо ж у працівника не має документів на руках і їх не можливо отримати - потрібно подавати заяву про витребування доказів. Чому вигідніше для працівника - тому, що процес прийняття та звільнення дуже детально описаний у КЗпП. І дуже часто цими деталями роботодавець нехтує через нехватку навичок чи кваліфікованих працівників.

Back to top