До Черкаського районного суду Черкаської області

18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач: Іваненко Іванна Іванівна

19614, Черкаська область, с. Мошни, вул.  Леніна буд. 108

 

1-й Відповідач: Іваненко Іван Іванович

19614, Черкаська область, с. Мошни, вул.  Леніна буд. 108

 

2-й Відповідач: Іваненко Любов Григорівна

19614, Черкаська область, с. Мошни, вул.  Леніна буд. 108

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про усунення перешкод у користуванні майном шляхом зобов’язання звільнити житлове приміщення

 

01.10.1992 року між мною та Глуховою Ніною Касянівною було укладено договір дарування житлового будинку, що розташований за адресою: 19615, Черкаська область, с. Мошни, вул. Леніна, 106. Договір зареєстрований у Мошнівській сільській раді за № 102. В реєстровій книзі № 6 Черкаського бюро технічної інвентаризації зазначений договір зареєстровано 08.10.1992 р. за № 666 (копія договору на 2 арк., копія Технічного паспорту на будинок та метричні документи на 7 арк. додаються).

Право моєї власності на будинок підтверджується також довідкою Черкаського обласного об’єднаного бюро технічної інвентаризації від 03.07.2008 року (копія додається).

В зв’язку з упорядкуванням нумерації будинків вулиць села Мошни, номер будинку 106 по вул. Жовтневій змінено на номер 108, про що свідчить довідка, видана виконкомом Мошнівської сільської ради 03.07.2008 р. за № 202 (копія додається).

В моєму будинку також прописані та фактично проживають мої син – Іваненко Іван Іванович та невістка Іваненко Любов Григорівна (далі за текстом – Відповідач-1 та Відповідач-2, а разом – Відповідачі).

Через сумісне проживання з вищезазначеними особами, між нами постійно виникають конфліктні ситуації. Так, 16.08.2008 року моїм сином мені були нанесені легкі тілесні ушкодження, з приводу чого я 17.08.2008 року зверталась до міліції.

Конфліктні ситуації призвели до того, що Відповідачі фактично вигнали мене до літньої кухні, а до приміщення мого будинку взагалі мене не пускають.

Умови проживання, у яких я опинилася через дії Відповідачів, є незадовільними, так як літня кухня не пристосована для життя людей, особливо у зимовий період. Про дані обставини свідчить акт огляду літньої кухні депутатом Мошнинської сільради Гончар Людмилою Віталіївною, що затверджений Сільським головою Чорноволом А.Т.

Таким чином, Відповідачі своїми протиправними діями порушують моє право на вільне користування приватною власністю.

Інститут права власності в Україні регулюється приписами статті 41 Конституції України.

У відповідності до ч. 1 даної статті, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Частина 4 ст. 41 Конституції України встановлює принцип непорушності приватної власності.

Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено право власника майна при наявності дій осіб, спрямованих на перешкоджання вільного користування та розпорядження власником своїм майном, вимагати усунення таких перешкод.

У добровільному порядку Відповідачі це питання навіть не бажають розглядати.

Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Дана норма права практично дублюється нормою ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України.

Таким чином, єдиною можливістю відновити моє порушене конституційне право на вільне користування своєю власністю (ст. 41 Конституції України) є покладення на Відповідачів обов’язку усунути перешкоди в користуванні майном та  примушення їх звільнити зайняте приміщення.

На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст. ст. 3, 8, 41, 55 Конституції України, ст. 391 Цивільного кодексу України, ст.ст. 118-120, 122, 216 Цивільного процесуального кодексу України, прошу:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по справі.

2. Зобов’язати Ільїна Віталія Миколайовича та Ільїну Любов Григорівну усунути перешкоди у користуванні належним мені на праві приватної власності будинком № 108 по вул. Жовтневій в с. Мошни Черкаської області шляхом зобов’язання солідарно звільнити житлове приміщення.

3. Судові витрати покласти на Відповідачів солідарно.

 

Додатки: на ___ арк. по тексу позовної заяви.

 

«___»_________ 2009 р.                        Іваненко І.І.

 

Примітка до позовної заяви про усунення перешкод в користуванні майном:

1. Єдина складність даної позовної заяви може бути у випадку, якщо у відповідачів буде грамотний юрист (адвокат). Думаю, що в такому випадку основним захистом буде затягування справи.

2. Необхідно мати на увазі, що неповнолітніх дітей захищає Закон України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей". І тому неповнолітніх не вийде зняти з реєстрації та примусово виселити.

Back to top