Набувальна давність
Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном — протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є. Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред'явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п'ятнадцять, а на рухоме майно — через п'ять років з часу спливу позовної давності. Втрата не з своєї волі майна його володільцем не перериває набувальної давності у разі повернення майна протягом одного року або пред'явлення протягом цього строку позову про його витребування. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
до Черкаського районного суду Черкаської області
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316
Позивач: Панина Тамара Борисівна
місце проживання:
18002, с. Лозівок, вул. Петренка, буд. 3
Відповідач: Лозівська сільська рада
місце знаходження:
18000, с.Лозівок, вул. Леніна 55
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права власності на нерухоме майно
за набувальною давністю
Я, Панина Тамара Борисівна 12.09.1972 року народження, починаючи з 12.10.1995 р.н. є зареєстрованою та проживаю у домоволодінні № 3, що у с. Лозівок Черкаського району Черкаської області.
Разом і з своєю рідною бабою Паниною Валентиною Вікторівною, вела спільне господарство, сплачувала комунальні платежі. Однак Панина Валентина Вікторівна померла 08.06.2002 р.
Відповідно до Довідки виданої виконавчим комітетом Лозівської сільської ради від 12.05.2011р. № 12, гр. Панина Валентина Вікторівна мала у власності жилий будинок з надвірними спорудами за адресою: с. Лозівок, Черкаського району Черкаської області, вул. Петренка, 3.
На сьогоднішній день я продовжую проживати у вказаному житловому будинку з надвірними спорудами. Добросовісно та безперервно володію та відкрито користуюсь даним нерухомим майном та земельною ділянкою, доглядаю за будинком та утримую його, постійно роблю в ньому поточний та капітальний ремонт, оскільки завжди проживаю та фактично працюю у селі.
Дані обставини підтверджуються Довідкою, виданою виконавчим комітетом Лозівської сільської ради від 18.04.2011р. № 9. Інших осіб, які б мали право на дане нерухоме майно, яке залишилось після смерті Паниної В.В., крім мене немає.
Я просив Відповідача звернутися до Черкаського об’єднаного обласного бюро технічної інвентаризації з приводу виготовлення технічної документації та видати її мені. Відповідач звернувся до ЧООБТІ, та просив у своєму зверненні виготовити технічну документацію на будинок з надвірними спорудами, що знаходиться за адресою: с. Лозівок Черкаського району Черкаської області, вул. Петренка, 3, який належав померлій Паниній В.В.
Таким чином, Третя особа виготовила мені технічний паспорт. Відповідно до виготовленого технічного паспорту вбачається, що самочинне будівництво відсутнє, будинок та інші господарські будівлі не є аварійними та придатні до користування.
Я неодноразово звертався, до Лозівської сільської ради з клопотанням, про те щоб визнали за мною право власності на дане домоволодіння, оскільки я понад 15 років безперервно користуюся даним нерухомим майном.
Лозівська сільська рада мені відмовила, мотивуючи свою відмову тим, що якщо я маю намір володіти, користуватися та розпоряджатися вказаним нерухомим майном, мені необхідно звернутися до суду із позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.
Відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України набувачеві достатньо володіти чужим майном із дотриманням вимог, встановлених законом.
Статтею 344 ч.1 Цивільного Кодексу України передбачено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито і безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років, набуває право власності на це майно (набувальна давність).
Згідно із ст.344 ч.4 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.
З урахуванням всього вищевикладеного та у відповідності до ст.ст. 3, 119-120 ЦПК України, ст. 344 ЦК України, ст. 124 Конституції України,
ПРОШУ:
1. Прийняти мою позовну заяву до розгляду та задовольнити її.
2. Визнати за мною, Паниною Тамарою Борисівною, право власності на житловий будинок з господарськими надвірними спорудами, розташований по вул. Петренка, 3, с. Лозівок, Черкаського району Черкаської області.
3. Судові витрати, прошу покласти на мене.
Додатки:
1) Копія моїх паспортних даних з реєстрацією;
2) Копія свідоцтва про смерть Паниної В.В.;
3) Копія Довідки Відповідача;
4) Копія Довідки Відповідача;
5) Копія Довідки Відповідача;
6) Копія Довідки Відповідача;
7) Копія Технічного паспорту на домоволодіння;
8) Два примірника Позовної заяви із додатками для Відповідача та Третьої особи;
9) Квитанція про сплату державного мита;
10) Квитанція про сплату витрат з ІТЗ розгляду судової справи.
«___»______________2011 р. Панина В.В.