Командиру __________ ____________________


Рапорт
про звільнення за віком


Керуючись п.п. «а» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» прошу Вас звільнити мене ________________________________________ (ПІБ, звання, посада, підрозділ) з військової служби за віком. Станом на _________ р. я досяг (досягла) граничного віку перебування на військовій службі, а саме ____ років.


Проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю _________ (бажаю/не бажаю).


На день виключення мене зі списків військової частини прошу виплатити всі належні мені виплати (грошове забезпечення, компенсацію за невикористану відпустку, грошову допомогу на оздоровлення тощо).


Прошу мою особову справу військовослужбовця направити до _________________________________ територіального центру комплектування та соціальної підтримки.


До рапорту додаю:


копія свідоцтва про народження;
копія паспорта.
«___»___________ ______ р. ____________________ (звання, підпис, ПІБ)

 

Основні положення

Згідно з пунктом 1 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовослужбовці звільняються з військової служби у зв'язку з досягненням граничного віку перебування на військовій службі.

Графікий вік перебування на військовій службі

  • для офіцерів:
    • генерали і адмірали - 65 років;
    • вищі офіцери - 60 років;
    • старші офіцери - 55 років;
    • молодші офіцери - 50 років;
  • для прапорщиків і мічманів - 50 років;
  • для солдатів, сержантів і старшин - 45 років.

Порядок звільнення

Для звільнення з військової служби за віком військовослужбовець повинен подати рапорт про звільнення до командира військової частини. У рапорті повинні бути вказані підстави для звільнення, а також заява про те, що військовослужбовець не заперечує проти звільнення.

До рапорту додаються:

  • документи, що підтверджують досягнення граничного віку перебування на військовій службі (копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу).

Командир військової частини розглядає рапорт і документи, додані до нього, і приймає рішення про звільнення військовослужбовця. Рішення командира військової частини оформляється наказом.

Строк звільнення

Військовослужбовець звільняється з військової служби за віком не пізніше ніж через два місяці з дня подання рапорту про звільнення.

Відмова у звільненні

Командир військової частини має право відмовити у звільненні військовослужбовця з військової служби за віком, якщо звільнення суперечить інтересам служби. У разі відмови у звільненні командир військової частини повинен повідомити про це військовослужбовця в письмовій формі.

Back to top