Якщо фізична особа потребує захисту в кримінальному провадженні через погрози, така фізична особа має право на захист!
Приклад заяви про забезпечення безпеки в кримінальному провадженнні!
________________________
________________________
________________________
Клопотання
про забезпечення безпеки особи що бере участь у кримінальному провадженні
(підозрюваного)
Слідчим відділом управління ГУ НП України в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № __________.
14.06.2018 старший слідчий СУ ГУ НП України ________повідомив мене, ________, про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України у кримінальному провадженні № ________.
З підозрою я не згоден і на підставі ст. 62 Конституції України та ст. 17 КПК України мною почалась підготовка до захисту, що викликало негативне ставлення слідчого та, вочевидь, осіб визнаних потерпілими по даному кримінальному провадженню.
Ще до повідомлення про підозру – у процесуальному статусі свідка – я відчував постійний тиск з боку осіб, визнаних потерпілими. Після отримання мною статусу підозрюваного та початку захисту така позиція потерпілих почала набувати більш жорстких, та подекуди кримінальних форм.
Так, я регулярно отримую на свій номер +380____________________ телефонні дзвінки із невідомих номерів із погрозами та вимогами у всьому зізнатись і підписати все що треба. Такі дзвінки здійснюються із різних мобільних номерів, а також, вочевидь із таксофонів, що унеможливлює встановлення особи, яка телефонувала.
Також, ________ 2018 року до місця мого проживання за адресою мого проживання: м. Київ, вул. ________________ буд. ____ прибула невідома мені жінка років ______ на вигляд на автомобілі ____________________________ д.н.з. _____________. Вона представилась мені нібито від ________., який є іншим підозрюваним в даному кримінальному провадженні. Жінка зауважила, що вона привезла мені грошові кошти від ________в якості погашення боргу чи надання грошей в борг (я не розібрав точно). Достеменно знаючи, що жодних боргових зобов’язань між мною та ________немає – я зрозумів що це провокація і попросив дівчину відкрити одну з пачок грошей. В ній виявилась валюта у вигляді Євро – зверху і знизу пачки, а всередині – різаний папір. Я повідомив дівчину про свою відмову отримувати дані кошти і припинив своє із нею спілкування.
Також, з часу повідомлення про підозру практично кожен мій вихід за межі свого житла супроводжують чоловіки маргінальної зовнішності та відповідної поведінки. Вони йдуть поряд зі мною і постійно бубонять, щоб я не випендрювався і підписав все що просять – вочевидь маючи на увазі визнання свої вини або документи щодо розпорядження майно ПАТ «________», які я взагалі не маю права підписувати – адже наразі здійснюється процедура банкрутства.
______ _____________ 2018 один з цих чоловіків – приблизно ___ років на вигляд, зростом приблизно ___________ см, підійшов до мене в коридорів будинку і сильно штовхнув мене внаслідок чого я впустив милиці і змушений був спертися на складоване біля стіни сусідське сміття. Дана особа схопила мене за плечі і сповістила мене що ми всі під Богом ходимо та моя впертість може мати погані для мене наслідки. Відтак, я маю не випендрюватись і підписати те що хочуть від мене.
Розцінити таку діяльність потерпілих (а можливо і слідчого) інакше ніж погрози в свій бік я не можу. Також посилює погрозу той факт, що я хворію на дитячий церебральний параліч і внаслідок цього є інвалідом І групи (докази додаються).
Стаття 11 КПК України визначає, що під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи. Забороняється під час кримінального провадження піддавати особу катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню, вдаватися до погроз застосування такого поводження, утримувати особу у принизливих умовах, примушувати до дій, що принижують її гідність. Кожен має право захищати усіма засобами, що не заборонені законом, свою людську гідність, права, свободи та інтереси, порушені під час здійснення кримінального провадження.
Пунктом 12 ч. 3 ст.42 КК України встановлено, що підозрюваний, обвинувачений має право заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки щодо себе, членів своєї сім'ї, близьких родичів, майна, житла тощо;
Стаття 1 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» визначає що забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, тобто у виявленні, попередженні, припиненні, розкритті або розслідуванні кримінальних правопорушень, а також у судовому розгляді кримінальних проваджень, - це здійснення правоохоронними органами правових, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на захист життя, житла, здоров'я та майна цих осіб від протиправних посягань, з метою створення необхідних умов для належного відправлення правосуддя.
Пунктом «в» ч. 1 ст. 2 цього ж Закону встановлено, що право на забезпечення безпеки шляхом застосування заходів, зазначених у статтях 1 і 7 цього Закону, за наявності відповідних підстав мають підозрюваний, обвинувачений, захисники і законні представники.
Частинами 2-3 ст. 3 цього Закону встановлено, що рішення про застосування заходів безпеки приймається слідчим, прокурором.
Здійснення заходів безпеки покладається за підслідністю на органи служби безпеки, Державного бюро розслідувань, органи внутрішніх справ, органи Національної поліції ………………
Частина 1 ст. 5 Закону визначає, що особи, взяті під захист, мають право:
а) подавати клопотання про вжиття заходів безпеки або про їх скасування;
б) знати про застосування щодо них заходів безпеки;
в) вимагати від слідчого, прокурора, суду застосування додаткових заходів безпеки або скасування здійснюваних заходів;
г) оскаржити незаконні рішення чи дії органів, які забезпечують безпеку, до відповідного органу вищого рівня, прокурору або до суду.
Частина 1 ст. 7 Закону визначає, що заходами забезпечення безпеки є:
а) особиста охорона, охорона житла і майна;
При цьому, згідно ст. 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов'язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, у а у разі неможливості вручення з об'єктивних причин - надсилається їй.
В зв’язку із вищенаведеним, керуючись ст.ст. 1-3, 11, 13, 36, 37, 42, 110, 220, КПК України, норм Закону України Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві»,
ПРОШУ:
1. Прийняти дане клопотання до розгляду
2. Прийняти процесуальне рішення – постанову – про застосування щодо мене, підозрюваного ________, заходів забезпечення безпеки: особиста охорона, охорона сім’ї (дружини ________________________________ _____ року народження) та майна (квартири ____ у будинку ____ по вул.. _________________ у м. Києві).
3. Виконання даного процесуального рішення шляхом здійснення заходів безпеки доручити ГУ НП у м. Києві.
Підозрюваний _______
«__» вересня 2018