Юридическая консультацияНещодавно відбулися зміни у Цивільно-процесуальному Кодексі України, які з 15.12.2017 року є чинними на території нашої держави. Відтепер, отримавши ухвалу про відкриття провадження, вже вказується строк на подання відзиву на позовну заяву. Відзив – це письмовий документ, що надається відповідачем за його бажанням. У разі не подання такого документу, суд розглядає справу за тими матеріалами, які знаходяться в матеріалах справи, за умови, що відзив було не надано з поважних, визнаних судом причин. Відзив – простішими словами, це те саме заперечення на позовну заяву, що було і раніше, проте даний документ слід подати до початку підготовчого провадження. Також даний письмовий документ, подається відповідачем особисто чи його представником за довіреністю.


Відзив повинен містити:

1. Найменування суду до якого подається документ.
2. Повне найменування відповідача, позивача, а також обов’язково номер справи.
3. Якщо відповідач, підтримує частково вимоги чи обставини, в такому разі слід зазначити, які саме вимоги чи обставини визнаються.
4. Заперечення, щодо вказаних вимог, які зазначені у позовній заяві позивача, підтверджені відповідними доказами.
5. Додаткові матеріалами, що подаються разом з відзивом, які відіграють важливу роль для розгляду справи по суті чи найменування доказів, які по тим чи іншим причинах не можуть бути подані, з обов’язковим викладом обставин, по яких причинах не подано відповідний доказ.
6. Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат, які відповідач поніс чи очікує понести при розгляді справи.
7. Відзив з додатками, що подається до суду, одночасно подається в тій самій формі та з тими самими додатками усім сторонам судового процесу.


Документи, що є невід’ємною частиною відзиву:


1. Докази, що підтверджують факт того, що документи було надіслано учасникам справи.
2. Документи, які вказують обставини, на чому ґрунтується заперечення, якщо такі докази не подані позивачем.


Строк подання відзиву:

Відзив, подається відповідачем чи його представником за довіреністю у строк, який встановлюється судом і вказаний у ухвалі про відкриття провадження. Даний строк, не може бути менший п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали відповідачу про відкриття провадження. Судом надається такий строк, який дасть змогу відповідачу як слід підготувати відзив із всіма необхідними доказами, а також іншим учасникам судового процесу дати відповідь на відзив – не пізніше першого підготовчого засідання.


Що стосується доказів, які подаються з відзивом:

 

Тут слід керуватися тими самими вимогами, що наведені у Главі 5 ЦПК України, адже саме на підставі доказів, суд може дійти правильно, законного висновку у вирішенні справи. Щодо детального розгляду теми доказів та їх подання, ви можете ознайомитись на нашому сайті.


Враховуючи зміни, які відбулися 15.12.2017 року у ЦПК України, слід дійти висновку, що відзив та його подання, є досить актуальна та важлива тема. При написанні цього документа, слід враховувати всі вимоги, адже при найменшій помилці, ваш відзив можуть не прийняти до розгляду. В результаті чого, справу можуть розглядати за матеріалами справи, які наявні для суду, і таким чином, ваші пояснення чи заперечення щодо питання яке розглядається, не будуть враховані.


Проте, якщо ви переймаєтесь питанням, як правильно подати чи написати відзив на позовну заяву, то вам слід звернутись до нашої компанії, яка допоможе у вирішенні вашого питання. А також, якщо ви не впевнені правильно написано відзив чи ні, ви також можете звернутися до нас, і ми надамо вам кваліфіковану консультацію з питання, яке безпосередньо цікавить Вас.

Адвокат по кредитам - написання відзивів, заперечення, юридична консультація по кредита!

Майоров Василь, адвокат, к.ю.н. - 073-073-60-60

Або отримайте юридичну консультацію в коментарях до цієї статті

Back to top