Розлучення або розірвання шлюбу можна оформити в суді або в РАГСі.
Сама детальна інформація по розлученню. Прочитавши цю статтю, ви в 99% випадків зможете розірвати шлюб самі, без допомоги юристів. Дізнайтеся все про розлучення, в яких випадках можна розірвати шлюб в РАГСі, а коли потрібно звертатися в суд м. Києва чи в Ірпінський суд, як відбувається розлучення в суді. Юрист готовий відповісти на будь-які питання щодо розірвання шлюбу. Консультації по розлученню даємо безкоштовно та консультуємо з приводу розподілу майна, в тому числі боргів та кредитів.
Що таке розлучення подружжя (Буча, Ірпінь, Оболонь, Гостомель)
Порядок розірвання шлюбу
Розірвання шлюбу в РАГСі
Розірвання шлюбу в суді
Сімейний кодекс про розлучення
Офіційне розлучення - це розірвання шлюбу між подружжям. Недостатньо просто роз'їхатися по різних квартирах, перестати спілкуватися та вести спільне господарство. Розірвання шлюбу означає, що це відбувається в установленому порядку, з отриманням офіційних документів, що підтверджують, що шлюб припинено.
Розірвати шлюб можуть тільки ті подружжя, які уклали його через органи РАГСу. Слово розлучення в сімейному законодавстві не використовується, є просторічним. Правильно говорити, а тим більше писати в офіційних документах - розірвання шлюбу.
Припинити шлюб можна не тільки його розірванням, шлюб припиняється в разі смерті одного з подружжя, а в деяких випадках можна визнати шлюб недійсним.
Порядок розірвання шлюбу в 2020 році в Ірпінському суді
Для розірвання шлюбу достатньо бажання одного з подружжя. Якщо чоловік або дружина захочуть розлучитися, то шлюб буде розірваний в будь-якому випадку. Від бажання другого з подружжя тут нічого не залежить, однак він може затягнути час офіційного розлучення.
Винятком з цього правила є час вагітності дружини і період одного року з часу народження спільну дитину. У цей час чоловік не має права звернутися до суду із заявою про розірвання шлюбу. Він може це зробити тільки за згодою дружини.
Шлюб розривається або через ЗАГС, або в Ірпінському або Оболонському суді, в залежності від місця проживання одного із подружжя. Вибір способу розірвання шлюбу залежить від наявності дітей. При розірванні шлюбу в суді, після набрання рішенням законної сили, все одно потрібно звертатися в ЗАГС за свідоцтвом про розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу в РАГСі в 2020 році (Буча, Ірпінь, Оболонь, Гостомель)
Розлучення через РАГС оформити набагато простіше, ніж через суд. Кожен із подружжя має прийти до місцевого РАГСу і написати заяву про розірвання шлюбу. Якщо немає спільних неповнолітніх дітей, то шлюб буде розірвано. Через місяць після подачі заяви відбудеться державна реєстрація розірвання шлюбу.
Підстави розлучення через суд (Буча, Ірпінь, Оболонь, Гостомель)
Якщо ви не хочете приходити в суд? Складіть клопотання про розгляд справи у вашу відсутність.
В першу чергу суд з'ясовує, чи згоден відповідач на розірвання шлюбу. При наявності згоди шлюб розривається без подальшого з'ясування мотивів і підстав розлучення. Якщо відповідач не згоден на розірвання шлюбу, суддя з'ясовує причини звернення до суду, можливість збереження сімейних відносин, після чого дає термін на примирення. В цьому випадку судове засідання відкладається на строк до 3 місяців. У наступному судовому засіданні, якщо позивач не подав заяву про відмову від позовних вимог, шлюб розривається.
Рішення суду про розірвання шлюбу вступає в законну силу через 1 місяць після його винесення.
Таким чином при розірванні шлюбу через суд розлучення буде оформлений не раніше 2 місяців, а може затягнутися на 5-6 місяців, якщо буде опір другого чоловіка.
Через суд шлюб можна розірвати не раніше ніж за 2 місяці.
Консультуємо з приводу поділу майна подружжя через суд!