Одвічне питання. І на це питання не має однозначної відповіді.
Проте є деякі міркування із певною долею практичності та здорового глузду.
На мою думку, основна відмінність приватного та державного нотаріусу – це ціна/якість послуг. У приватного нотаріуса всі послуги значно вищі в ціні. Але й якість послуг там, як правило, вища. Проте це можна тільки припускати. В будь-якому випадку все, що буде написано нижче, не може претендувати на істину в останній інстанції. Це виключно мої суб’єктивні міркування.
Я завжди схилявся до того, що краще користуватися послугами приватного нотаріуса. Наводжу аргументи:
- як би там не було, а вся діяльність приватного нотаріуса направлена на заробляння коштів. Тому кожен приватний нотаріус з турботою відноситься до свого іміджу, що принесе свої переваги в перспективі. Через це навряд чи він піде на порушення закону чи моралі. Нечесна поведінка може привести до того, що у приватного нотаріуса просто не буде клієнтів. А цього якраз йому й не треба.
- на відміну від державного нотаріусу приватний несе відповідальність за свою діяльність всім своїм майном. Державний – несе дисциплінарну відповідальність.
- перед початком діяльності приватний нотаріус зобов’язаний застрахувати свою діяльність або договором страхування або внесенням на спеціальний банківський рахунок страхової застави. В будь-якому випадку сума має бути не меншою ніж сто мінімальних зарплат (приблизно 90 тис. гривень).
Думаю, що аргументів достатньо. Проте вказані аргументи мають значення в основному тоді, коли мова йде про життєво важливі рішення. Коли ж мова йде про просту консультацію або заповіт на одного спадкоємця або просто треба завірити копію документу, то навіщо платити більше…
Приклад консультації з приводу зняття арешту з майна
Подаю до суду скаргу на виконавця з проханням визнати дії виконавця неправомірними та зняти арешт із майна. У мене виникли такі питання:
1) Виконавче провадження завершено, як виконавча зніматиме арешт?
Після отримання рішення суду про зняття арешту виконавча зніме арешт без проблем. Вони там самі розберуться, як і хто зніматиме арешт.
2) Наш виконавець давно звільнився, на кого скаргу писати? На всю виконавчу?
Так, абсолютно правильно, у скаргу вписуєте повну назву виконавчої служби.
3) Судовий збір не сплачується?
Судовий збір не сплачується, а от якщо це позовне провадження, то судовий збір сплачується на загальних підставах.
4) Чи потрібно надавати скарги та додатки учасникам (стягувачу та виконавцю, на якого скаржимося)?