Аукціони товарні міжнародні, періодично організовуються міжнародні ринки з продажу в заздалегідь призначеному місці і в обумовлений час шляхом публічних торгів індивідуально визначених товарів або партій товарів (лотів), попередньо оглянутих або дегустувати, покупцеві, який запропонував найвищу ціну.

На таких аукціонах відбувається більшість угод по міжнародній купівлі-продажу хутра, немитої вовни, чаю, тютюну та ін. Предметами аукціонної торгівлі є також прянощі, щетина, квіти, окремі сорти деревини, коні, овочі, фрукти та ін товари. Для окремих товарів склалися традиційні центри аукціонної торгівлі (наприклад, для хутра - Санкт-Петербург, Лейпциг, Лондон; немитої вовни - Лондон, Ліверпул, Антверпен; чаю - Калькутта, Коломбо, Лондон).

Порядок здійснення операцій на таких аукціонах підпорядкований спеціальним, встановленим для даного аукціону правилами. Угода вважається укладеною після третього удару молотка аукціонатора, що означає прийняття останньої запропонованої ціни. До цього моменту адміністрація аукціону може без пояснення причин зняти товар з продажу, а покупець - відкликати зроблену ним пропозицію про ціну. Укладена угода оформляється підписанням контракту, що містить стандартні умови продажу, обов'язкові для сторін. Ні організатори аукціонів, ні продавці за якість проданих товарів відповідальності не несуть. Товар вважається проданим на умовах «вивчене-схвалено".

У вилучення з загального порядку підписання зовнішньоторговельних угод, що укладаються організаціями, зовнішньоторговельні угоди, укладені ними на даних аукціонах, відбуваються за правилами, що діють на відповідних аукціонах.

Back to top