Атестація посадова, визначення кваліфікації працівника з метою перевірки відповідності його займаній посаді. Проводиться для найбільш раціонального використання фахівців, підвищення ефективності їхньої праці і відповідальності за доручену справу, сприяє подальшому поліпшенню підбору і виховання кадрів, підвищенню їх ділової кваліфікації.

Перелік посад, що підлягають атестації, затверджується в установленому порядку. Атестується працівник повинен бути заздалегідь, до засідання атестаційної комісії, ознайомлений з представленим на нього відгуком (характеристикою). Трудові спори з питань звільнення і вос ¬ становлення на посаді працівників, визнаних за результатами атестації не відповідають займаній посаді, вирішуються по-різному: в одних випадках - в загальному порядку розгляду трудових спорів, в інших - вищестоящою в порядку підпорядкованості організацією.

Атестації підлягають також шукачі вчених ступенів кандидата або доктора наук та вчених звань доцента, старшого наукового співробітника, професора.

Если вам была полезна данная статья, то вы можете подписаться по эл. почте на блог одного из авторов данного проекта Сергея Гартингера "Путь одного юриста".

В подарок получите аудиокнигу-бестселлер Дональда Трампа "Думай как миллиардер" Для подписки пройдите по этой ссылке>

Back to top