Асортимент (франц. assortiment), перелік видів і різновидів продукції і товарів, що розрізняються за окремими показниками (ознакам). Груповий асортимент - це перелік різних видів продукції виробничо-технічного призначення і товарів споживання; під розгорнутим асортиментом розуміють склад продукції і товарів одного виду, що розрізняються за окремими ознаками - маркам, профілів, артикулу, моделі, фасону, росту, розміром, кольором, малюнком, розфасовці, рецептом, упаковці та ін.

Розгорнутий асортимент від групового відрізняється за ступенем деталізації. Умова про груповому асортименті, як правило, визначається в договорі відповідно до плановим актом на поставку або планом державних закупівель, про розгорнутому розсудом сторін.

Розгорнутий асортимент є істотною умовою договору поставки товарів споживання. У договорі поставки продукції виробничо-технічного призначення і в договорі контрактації розгорнутий асортимент (номенклатура) визначається в необхідних випадках при поставках продукції певного виду (найменування), для якого прейскурантом або виробництв, програмою передбачені різновиди, розрізняє за окремими ознаками, тобто при поставки продукції, що виготовляється в асортименті.

Встановлюється розгорнутий асортимент на основі замовлень покупця. При наявності виробництв, можливостей постачальник не має права відмовитися від виготовлення продукції товарів, пропонованих до постачання покупцем, і в суперечках з асортименту суд віддає перевагу інтересам покупця. Покупець продукції виробничо-технічного призначення вправі вимагати встановлення у договорі асортимент (номенклатури) продукції в межах передбаченого плановим актом кількості відповідно до затверджується для постачальника міністерством (відомством) переліком підлягає виготовлення і постачання продукції.

Покупець може відмовитися від запропонованих постачальником продукції і товарів в асортименті, не потрібному йому, а також при зміні попиту і потреб мають право вимагати уточнення (зміни, заміни) розгорнутого асортименту. Пропозиції покупця про уточнення асортименту товарів вважаються прийнятими, якщо постачальник не оскаржить їх протягом 10 днів після отримання. Згода покупця з пропозицією постачальника про заміну асортименту продукції і товарів має бути виражене у письмовій формі. За порушення узгодженого асортименту (недопоставку, а у відповідних випадках і перепоставку продукції і товарів по кожній позиції асортименту) постачальник сплачує неустойку, а також відшкодовує покупцеві збитки, спричинені порушенням умов за асортиментом, не покриті стягненої неустойкою.

Если вам была полезна данная статья, то вы можете подписаться по эл. почте на блог одного из авторов данного проекта Сергея Гартингера "Путь одного юриста".

В подарок получите аудиокнигу-бестселлер Дональда Трампа "Думай как миллиардер" Для подписки пройдите по этой ссылке>

Back to top