Арешт адміністративний, міра стягнення адміністративного, застосовувана у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень. Призначається районним (міським) судом (суддею) на строк до 15 діб. Постанова про адміністративний арешт є остаточним і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає. Приводиться у виконання негайно.

Адміністративний арешт не може застосовуватися до вагітних жінок; жінкам, які мають дітей віком до 12 років; до осіб, які не досягли 18 років; до інвалідів першої і другої груп.
Особи, піддані адміністративному арешту, утримуються під вартою в місцях, визначених органами внутрішніх справ. Вони можуть використовуватися (без оплати праці) на прибирання вулиць, дворів, місць загального користування та на інших фізичних роботах. З осіб, підданих адміністративному арешту, стягується вартість харчування і змісту; листування, отримання передач і посилок забороняється; за час перебування під адміністративним арештом заробітна плата за місцем постійної роботи не виплачується.

Застосування адміністративного арешту не тягне судимості, не є підставою для звільнення з роботи і не перериває трудового стажу. Застосування адміністративного арешту допускається, наприклад, у справах про дрібне хуліганство, про розпивання спиртних напоїв у громадcьких місцях, про появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність.

Back to top