Арешт адміністративний, міра стягнення адміністративного, застосовувана у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень. Призначається районним (міським) судом (суддею) на строк до 15 діб. Постанова про адміністративний арешт є остаточним і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає. Приводиться у виконання негайно.

Адміністративний арешт не може застосовуватися до вагітних жінок; жінкам, які мають дітей віком до 12 років; до осіб, які не досягли 18 років; до інвалідів першої і другої груп.
Особи, піддані адміністративному арешту, утримуються під вартою в місцях, визначених органами внутрішніх справ. Вони можуть використовуватися (без оплати праці) на прибирання вулиць, дворів, місць загального користування та на інших фізичних роботах. З осіб, підданих адміністративному арешту, стягується вартість харчування і змісту; листування, отримання передач і посилок забороняється; за час перебування під адміністративним арештом заробітна плата за місцем постійної роботи не виплачується.

Застосування адміністративного арешту не тягне судимості, не є підставою для звільнення з роботи і не перериває трудового стажу. Застосування адміністративного арешту допускається, наприклад, у справах про дрібне хуліганство, про розпивання спиртних напоїв у громадcьких місцях, про появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність.

Если вам была полезна данная статья, то вы можете подписаться по эл. почте на блог одного из авторов данного проекта Сергея Гартингера "Путь одного юриста".

В подарок получите аудиокнигу-бестселлер Дональда Трампа "Думай как миллиардер" Для подписки пройдите по этой ссылке>

Back to top