АБСОЛЮТНІ ПРАВА, суб'єктивні права, носіям яких протистоїть невизначена кількість зобов'язаних осіб. Обов'язок, А. п., завжди полягає в утриманні від вчинення дій, що порушують абслютні права.  Оскільки порушником абсолютних прав (надалі А.П.) може виявитися будь-яка особа, закон захищає А. п. проти всякого і кожного, тобто проти невизначеного кола осіб. До числа А. п. відносяться деякі майнові права (напр., право власності), а також усі особисті немайнові права.

А. п. є передусім основними правами громадян, закріплені Конституцією: виборче право, право на працю, на відпочинок, на охорону здоров'я, на освіту, на користування досягненнями культури, на життя і здоров'я, на недоторканність особи, на охорону особистого життя, на честь і гідність, особисті авторські та винахідницькі права.

До А. п. відносяться право приватної власності, суб'єктами якого є громадяни, А. п. щодо держ. майна, закріпленого за держ. орг-ціями в оперативне управління, мають також держ. організації, що здійснюють право з оперативного управління майном.

В окремих правовідносинах А. п. переплітаються з відносними правами. Це - права законних власників майна, які не є його власниками, в зобов'язальних (відносних) правовідносинах, що виникають з різних договорів.

Якщо вам була корисна дана стаття, то ви можете підписатися на ел. пошту на блог одного із авторів данного проекту Сергія Гартингера "Путь одного юриста".

В подарок отримаєте аудіокнигу-бестселер Дональда Трампа "Думай как миллиардер" Для подписки пройдите по этой ссылке>

Back to top