Ця стаття буде корисна тим, хто являється спадкоємцем померлої особи, яка за період життя не зареєструвала право власності на своє нерухоме майно в відповідному реєстрі, внаслідок чого спадкоємець не може отримати свідоцтво про право на спадщину і йому потрібно через суд визнати право власності (у порядку спадкування). Також інформація в цій статті має на меті повідомити осіб, яким чином потрібно боротися зі зловживаннями інших спадкоємців відносно спадкового майна, які бажають отримати більше майна ніж їм передбачено.

До нас звернулася особа, яка стала жертвою зловживання правами іншими спадкоємцями. Опис спору полягає в наступному: існує житловий будинок і його власниця померла не встигнувши його зареєструвати в реєстрі прав вланості на нерухоме майно і відповідно на цей будинок не існує правоустановчих документів. Один із спадкоємців вирішив через суд отримати право власності на весь будинок, не дивлячись на ту обставину, що існують і інші спадкоємці, які мають право на отримання частини вказаного спадкового майна. Вказаною особою було повідомлено суд про відсутність будь яких претензій від інших спадкоємців на спірне спадкове майно. Відповідно було ухвалено заочне рішення про визнання права власності на весь будинок за одним спадкоємцем.
Після того, як наш клієнт дізнався про існування вказаного рішення суду він звернувся до нашої компанії з метою отримання правової допомоги. Нами була подана заява про перегляд заочного рішення і після розгляду цієї заяви судом, заочне рішення було скасовано, а справу було призначено до нового розгляду. Після цього нами була подана зустрічна позовна заява про визнання права власності на ½ частину вказаного спадкового майна. Вказана заява мотивувалася тим, що наш клієнт є спадкоємцем першої черги за законом і він отримав спадщину оскільки на час смерті спадкодавця був зареєстрований з нею в одному житлі. Зустрічна позовна заява була задоволена та визнано за нашим клієнтом право власності на ½ частину майна. Суд апеляційної інстанції залишив в силі рішення суду першої інстанції
Нижче будуть надані для ознайомлення та використання фотокопії відповідних судових рішеннь про задоволення позову, а також варіант позову, який нами подавався.
Правову допомогу клієнту надавали партнери, адвокати Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» Роман Коротя та Василь Майоров.



Якщо у вас існує подібний спір і вам потрібна високопрофесійна порада відносно його вирішення від адвоката по праву власності, зверніться за номером телефону: 063-595-87-10, та отримайте її.

nasledstvo

Banner - CTA V1

Back to top