Banner - CTA V2

Ця стаття буде корисна тим особам у яких вилучили майно і це майно вилучила міліція (поліція). Інформація у цій статті допоможе Вам повернути майно, вилучене міліцією (поліцією).

До нас звернулася особа, яку було незаконно затримано та в якої було незаконно вилучено автомобіль, в якому знаходився бурштин (янтарь) вагою, що не перевищувала 200 грам, а також були вилучені грошові кошти. Це відбулося в с. Маневичі Волинської області. В момент затримання міліцією було застосовано заходи психологічного впливу та примушено особу передати автомобіль на зберігання до районного управління міліції. Наш клієнт неодноразово звертався до міліції з усною заявою про повернення вилученого майна на що отримував м’ягко кажучи негативні відповіді. Наша стратегія по захисту прав клієнта полягала зокрема в зверненні з письмовою заявою про повернення машини до міліції, отриманні, звичайно, відмови в поверненні, отриманні в органах ДАІ довідки про приналежність автомобіля нашому клієнту та вподальшому в зверненні до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого та прокуратури. Скарга звісно була задоволена – було зобов’язано слідчого та прокурора повернути вилучений автомобіль, свідоцтво про реєстрацію цього автомобіля та вилучені грошові кошти. Скарга зокрема мотивувалася тим, що орган досудового розслідування, після того як вилучити майно не звернувся до суду з заявою про накладення на нього арешту, а за цих обставин у "правоохоронців" немає ніяких підстав утримувати вказане майно.

Нижче будуть надані для ознайомлення та використання в боротьбі зі свавіллям міліції (поліції) та прокуратури, фотокопії відповідного судового рішення про задоволення скарги та його варіанти з реєстру судових рішень, а також варіант скарги, яка нами подавалася.
Правову допомогу клієнту надавали партнери, адвокати Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» Василь Майоров та Роман Коротя.

З нашими реально виграними судовими справами (з відсканованими рішеннями суду), ви можете ознайомитись за посиланням: Виграні справи

З метою отримання безкоштовної консультації відносно вирішення подібних ситуацій можете звернутися за номером телефону: 063-595-87-10 до адвоката по кримінальним справам.

Як вибрати адвоката Київ

 Зразок рішення суду про повернення авто 

avto

Зразок скарги на бездіяльність слідчого

До Луцького міськрайонного суду Волинської області
43016, м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24
Особа, яка подає скаргу: _____________________________
Адреса для направлення кореспонденції:
01001, м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 15Б
Контактний номер телефону: 0673467393
Захисник: Майоров Василь Олександрович

Головне управління національної поліції у Волинській області
В особі слідчого по кримінальному провадженню
№ 12015030000000426 Щербатюк Андрія Ярославовича
43025, м.Луцьк,вул.Винниченка, 11

Прокуратура Волинської області
В особі процесуального керівництва
по кримінальному провадженню № 12015030000000426
43000, м. Луцьк, вул.. Винниченка, 15Скарга
На бездіяльність органу досудового розслідування

Mayorov V128.09.2015р. службовими особами Маневицького РВ УМВС України у Волинській області був вилучений автомобіль марки Шевроле Лачетті, державний номер _________, свідоцтво про реєстрацію вказаного транспортного засобу та грошові кошти в розмірі 5 090,00 грн. Вказане майно було вилучене ______________________, який і є власником цього майна, що підтверджується відповідними документами.
На даний час кримінальне провадження в межах якого можуть прийматися процесуальні рішення відносно вказаного вище майна, перебуває на здійсненні в ГУ національної поліції у Волинській обл.. Реквізити вказаного кримінального провадження наступні: №12015030000000426. Процесуальне керівництво відносно вказаного кримінального провадження здійснює Прокуратура Волинської області.
24.11.2015р. ______________ звернувся до органу досудового розслідування з письмовою заявою про ПОВЕРНЕННЯ автомобіля та грошових коштів, які були вилучені, але вказана заява не була задоволена, що і змусило ______________ звертатися до суду з цією скаргою. Відповідні докази вказаних обставин додаються.
Майно має бути повернено його власнику виходячи з наступного:
Відповідно до ч. 3 ст. 169 КПКУТимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у випадках, передбаченихчастиною п’ятою статті 171,частиною шостою статті 173цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПКУ Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
На виконання вимог вказаних вище норм законодавства клопотання про арешт вказаного майна до суду подано не було.

Як повідомлено процесуальним керівництвом досудового розслідування, в матеріалах кримінального провадження начебто знаходиться заява ______________ на добровільне передання вказаного майна слідчому для зберігання.
Потрібно зазначити, вказана заява не відповідала дійсній волі власника майна, і до написання цієї заяви був примушений ________________ шляхом психологічного впливу (погрозою застосування кримінально негативних наслідків). Слідчим не було забезпечено особі, у якої вилучалося майно реалізацію права на захист.
Якби _____________. бажав щоб майно зберігалося у слідчого він би не звертався до суду із скаргою з проханням повернення цього майна.
Виходячи із зазначеного вказана заява не може бути допустимим доказом добровільного передання майна на зберігання.
Відповідно до ст. 87 КПКУ Недопустимими є докази, отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованихКонституцієюта законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини. Суд зобов’язаний визнати істотними порушеннями прав людини і основоположних свобод, зокрема, такі діяння: порушення права особи на захист.
Потрібно зазначити, що вищевказана заява про добровільне передання на зберігання слідчому майна є недопустимим доказом вільного волевиявлення особи на передання свого майна, оскільки при її написанні не було забезпечено право на захист цієї особи, і ця особа (у якої майно було вилучено) була примушена до написання цієї заяви.
На підставі вказаного,
ПРОШУ:
1. Зобов’язати Головне управління національної поліції у Волинській області, прокуратуру Волинської області прийняти процесуальне рішення про поверненння ___________________ його власність: автомобіль марки Шевроле Лачетті, державний номер _______________, свідоцтво про реєстрацію вказаного транспортного засобу та грошові кошти в розмірі 5 090,00 грн.
Додатки:
1. Документи, що підтведжують повноваження захисника;
2. Документи, що підтверджують звернення з заявою про ПОВЕРНЕННЯ майна;
3. Відповідь прокуратури;
4. Документи, що підтверджують реєстрацію ТЗ.
Майоров В.О. __________________ 09.11.2015р.

 

Banner - CTA V1

Back to top