До нас звернувся клієнт, який пропустив строк прийняття спадщини у зв'язку з пандемією в 2020 році. Ми йому запропонували два варіанта. Перший – поновити строк, а другий – це визнання права власності на квартиру в порядку спадкування. Ми вибрали перший варіант, оскільки не потрібно сплачувати судовий збір у розмірі 1-го відсотка від вартості квартири.

Ми підготували позовну заяву, відкрили спадкову справу в нотаріуса та через суд витребували вказану спадкову справу. У цій категорії справи витребовування нотаріальної справи має суттєве значення для судді, оскільки доведено відсутність інших спадкоємців.

Ми довели факт пропуску строку на прийняття спадщини з поважних підстав та отримали рішення на нашу користь, оскільки причини пропуску строку для прийняття спадщини пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Що стосується додаткового строку, що він був установлений для подання позивачем заяви про прийняття спадщини, то суд прийшов до висновку про можливість встановлення строку в два місяці з дня набрання рішенням законної сили, що його суд вважає достатнім для подання відповідної заяви.

Телефон для консультації – 063-595-87-10

Mayorov V1

ВИТЯГ З РІШЕННЯ СУДУ
Судом не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини (наприклад, встановлення факту проживання однією сім`єю), невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови.
Аналізуючи зібрані по справі докази в світлі наведених правових норм, суд вважає, що строк на звернення із заявою про прийняття спадщини пропущений з поважних причин.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що є всі підстави для задоволення позовних вимог.
Враховуючи наведене, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 12, 258, 259, 265, 273, 315, 354, 355 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

 

Позов ______а Дениса Володимировича до Київської міської ради, третя особа: Перша київська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ______у Денису Володимировичу ( 30.01.1983 року народження, РНОКПП 3034______6891, місце проживання: м. Київ, вул. Металістів, ______, кв. ______) додатковий строк для прийняття спадщини у два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили після смерті ______ Людмили Іванівни, що померла 03.12.2019 року, та була зареєстрована за адресою: м. Київ, вул. Котельникова Михайла, ______, кв. ______.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Журибеда

 

Banner - CTA V1

Back to top