До нас звернувся клієнт про стягнення боргу за розпискою. Розписки були в доларах з відміткою про часткове повернення грошових коштів. Справа ускладнювалась тим, що боржник на момент передачі коштів був закордоном, що підтверджувалось копією закордонного паспорту. В суді, боржник стверджував, що не отримував грошові кошти, оскільки на момент передачі був в іншій країні. При цьому, боржник не оскаржував саму розписку, він просто наполягав на відсутності факту передачі коштів.

 

   Ми підготували позов про стягнення грошових коштів, заяву про накладення арешту на майно боржника та клопотання про витребування доказів. На борг ми нарахували неустойку та 3 відсотка річних.

 

   Розгляд справи тривав приблизно 1 рік, оскільки боржник оскаржував рішення у всіх інстанціях та навіть подав позов в інший суд про визнання розписок неукладеними, але все програв.

 

   В цій справі в якості доказу використовувалась переписка через Skype, яку суд долучив до справи разом з іншими доказами.

 

   Таким чином, в обґрунтування позову ми зазначили, що 28.06.2017 року між кредитором та боржником укладена розписка, за яким вона надала у борг грошові кошти у розмірі 47 490 доларів США, які він зобов`язався повернути через шість місяців. В подальшому сума позики була збільшена до 44 990 доларів США.

 

   Оскільки боржник за розпискоювід 28.06.2017 року повернув лише 11 500 доларів США, а за договором позики від 28.12.2017 року - 34 500 доларів США, залишок неповернутих коштів становить 11 000 доларів США, від повернення решти боргу боржник ухиляється.

 

   Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся:
Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.

 

   Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram)
Для документів та онлайн консультацій - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

   Ми цим займаемось більше 10 років, а саме:

 

- стягненням боргу за договором позики та/або розписки Київ;
- арешт майна боржника через суд. Зняття арештів із майна;
- ведення справи в суді з приводу стягнення боргів;
- банкрутство фізичних осіб: представництво як кредиторів, так і боржників Київ, Україна;
- скасування договорів дарування та купівлі-продажу укладених боржниками, щоб уникнути стягнення на нерухоме майно;
- купівля боргів та кредитів (факторинг);
- Проблемні кредити банків, МФО, колекторів – ведення переговорів та закриття кредитів;
- представництво інтересів кредиторів та боржників у виконавчому провадженні;
- консультації для кредиторів як боржники ухиляються від повернення боргів;

 dolg dol alla 

Зразок позовної заяви про стягнення боргу через суд

 

Господарський суд м. Києва

Позивач:_____________

Відповідач:___________

Позовна заява
про стягнення грошових коштів

Mayorov V1

Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги:

31 січня 2020р. між ТОВ “_____” (Позивач) та ПАТ “_____” (Відповідач) був укладений договір №_____ (надалі – Договір), за яким Позивач взяв на себе зобов’язання поставити Відповідачу товар, а Відповідач взяв на себе зобов’язання оплатити його.

В договорі поставки було обумовлено, що види товару, строки поставки, ціна договору, порядок оплати, кількість товару визначаються в специфікаціях, що є додатками до договору.

В специфікації №7 від 24 січня 2022 р. до зазначеного вище договору було визначено, що Позивач поставить Відповідачу такий вид товару: лом периклазовуглецевих виробів. Кількість товару складає 150 тонн.

Ціна вказаної поставки з ПДВ була визначена в розмірі 855 000 грн., яка мала бути сплачена на таких умовах: 100% відстрочка платежу на протязі 30 календарних днів від дати поставки на склад Покупцю (п.6 специфікації). Строк поставки складає січень – березень 2022 року (п. 8 специфікації). Відповідно до п.7 специфікації, у випадку невиконання умов оплати, Постачальник має право, в односторонньому порядку, призупинити поставку до повного розрахунку, за поставлені ресурси та поновити поставку за згодою сторін. Умови поставки: DDR, склад покупця.

Позивач поставив товар наступними партіями, що підтверджується видатковими накладними:
1. 22.540 т на загальну суму 128 478 (сто двадцять вісім тисяч чотириста сімдесят вісім) гривень 00 коп. – видаткова накладна №РН-0000001 від 26/01/2022 року;
2. 19.020 т на загальну суму 108 414 (сто вісім тисяч чотириста чотирнадцять) гривень 00 коп. – видаткова накладна №РН-0000002 від 27/01/2022 року;
3. 21.760 т на загальну суму 124 032 (сто двадцять чотири тисячі тридцять дві) гривень 00 коп. – видаткова накладна №РН-0000003 від 10/02/2022 року;
4. 20.880 т на загальну суму 119 016 (сто дев’ятнадцять тисяч шістнадцять) гривень 00 коп. – видаткова накладна №РН-0000004 від 16/02/2022 року;

Всього було поставлено 84.2 т продукції, на загальну суму 479940.00 (чотириста сімдесят дев’ять тисяч дев’ятсот сорок гривень 00 коп.). Претензій з приводу якості та кількості товару від Відповідача не надходило.

Станом на 18 березня 2022 року виникла заборгованість у розмірі 479940.00 (чотириста сімдесят дев’ять тисяч дев’ятсот сорок гривень 00 коп.) (далі - заборгованість).

Позивач листом №27 вiд 11 листопада 2022 року запропонував розрахуватись продукцiэю Вiдповiдача. 14 листопада 2022 року Відповідач листом №48-4688 повідомив про неможливість здійснити відвантаження продукції у рахунок заборгованості.
17 листопада 2022 року Позивач направив Вiдповiдачу Претензiйний лист №28 вiд 17.11.2022 року з вимогою повернути борг.
Вказана заборгованість підтверджується Відповідачем у листі від 07/12/2022 року у розмірі 479940.00 (чотириста сімдесят дев’ять тисяч дев’ятсот сорок гривень 00 коп.),
відповідно до якого, Відповідач посилається на скрутне фінансове становище та пропонує реструктуризацію на рік рівними платежами з підписанням доповнення до договору.

Позивач листом №30 від 09 грудня 2022 року направив свої умови для проведення реструктуризації. 12 грудня 2022 року Вiдповiдачу було направлено на згоду Угоду про реструктуризацiю заборгованностi.
14 грудня 2022 року Позивач направив листа за № 31 Вiдповiдачу з вимогою надати вiдповiдь на пропозицiю з керегування заборгованностi. Усi звернення Вiдповiдач проiгнарував.

Таким чином, на день подання позову Відповідач не виконує умови укладеного договору поставки та iгноруэ звернення i пропозицii Позивача з приводу повернення боргу.


Всі докази, що підтверджують вищезазначені обставини будуть додані до позову та зазначені в додатках до позову.

Відповідно до абз. 2 п. 1 ст. 193 ГК України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 691 ЦКУ, Покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
Якщо договором встановлений обов`язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу (ч. 1 ст. 693 Цивільного кодексу України).

Згідно зі ст. 173 ГК України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно зі ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)
Частиною 1 ст. 193 ГК України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Відповідно до частини 7 зазначеної статті не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно зі ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до 662 ЦКУ Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Відповідно до ст. 663 ЦКУ Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

 

Обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються:

Cтавка пені: 0,04% в день, але не перевищує подвійну облікову ставку НБУ (п. 7.2 Договору).

Нарахування обмежено строками, які встановлено законодавством:

Кінець розрахункового періоду 17.09.2022 року, відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій припиняється через шість місяців.

Розрахунок Кількість днів Пеня
Період розрахунку: з 18.03.2022 року по 02.06.2022 року - 77 днів
[Пеня] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 0,04000% (розрахункова ставка) / 100% × 77 (кількість днів) = 14 782,15 грн. 77 14 782,15
Період розрахунку: з 03.06.2022 року по 21.07.2022 року - 49 днів
[Пеня] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 0,04000% (розрахункова ставка) / 100% × 49 (кількість днів) = 9 406,82 грн. 49 9 406,82
Період розрахунку: з 22.07.2022 року по 08.09.2022 року - 49 днів
[Пеня] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 0,04000% (розрахункова ставка) / 100% × 49 (кількість днів) = 9 406,82 грн. 49 9 406,82
Період розрахунку: з 09.09.2022 року по 17.09.2022 року - 9 днів
[Пеня] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 0,04000% (розрахункова ставка) / 100% × 9 (кількість днів) = 1 727,78 грн. 9 1 727,78
Пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань: 35 323,57 грн.

Висновок
Станом на 12.01.2023 року загальна сума вимог дорівнює 515 263,57 грн. та складається з:

Заборгованість за зобов'язаннями: 479 940,00 грн.
Застосовані санкції: 35 323,57 грн. (пеня) = 35 323,57 грн.

 

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом

 

Розрахунок Кількість днів Проценти
Період розрахунку: з 18.03.2022 року по 31.12.2022 року - 289 днів
[Проценти] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 3,000% (процентна ставка) / 100% × 289 (кількість днів) / 365 (днів у році) = 11 400,22 грн. 289 11 400,22
Період розрахунку: з 01.01.2023 року по 12.01.2023 року - 12 днів
[Проценти] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 3,000% (процентна ставка) / 100% × 12 (кількість днів) / 365 (днів у році) = 473,37 грн. 12 473,37

Період розрахунку Кількість днів Сума боргу Процентна ставка Проценти
18.03.2022 - 31.12.2022 289 479 940,00 3,000% 11 400,22
01.01.2023 - 12.01.2023 12 479 940,00 3,000% 473,37
Разом 301 11 873,59
Сума нарахованих процентів: 11 873,59 грн.

Станом на 12.01.2023 року загальна сума вимог дорівнює 491 813,59 грн. та складається з:

Заборгованість за зобов'язаннями: 479 940,00 грн.
Застосовані санкції: 11 873,59 грн. (проценти) = 11 873,59 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Інфляційні втрати розраховуються шляхом множення суми заборгованості на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка виникла з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу виникла з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця (Про практику застосування Вищим господарським судом України у розгляді справ окремих норм матеріального права від 17.07.2012 № 01-06/928/2012)

Розрахунок Сукупний індекс інфляції Інфляційні нарахування
У період з 01.04.2022 року по 30.11.2022 року індексація на суму 479 940,00 грн.
[Сукупний індекс інфляції] = 103,10% × 102,70% × 103,10% × 100,70% × 101,10% × 101,90% × 102,50% × 100,70% = 116,895% (за період Квітень 2022 - Листопад 2022)
[Інфляційні нарахування] = 479 940,00 грн. (сума боргу) × 116,895% (сукупний індекс інфляції) / 100% - 479 940,00 грн. (сума боргу) = 81 085,84 грн. 116,895% 81 085,84
Таблиця результату:
Період розрахунку Враховано індекси інфляції, за період Сукупний індекс інфляції Сума боргу Сума боргу з урахуванням інфляції Інфляційні нарахування
01.04.2022 - 30.11.2022 Квітень 2022 - Листопад 2022 116,895% 479 940,00 561 025,84 81 085,84
Разом 81 085,84

Сума збитків від інфляції: 81 085,84 грн.

 

Основна сума боргу - 479940.00 (чотириста сімдесят дев’ять тисяч дев’ятсот сорок гривень 00 коп.).
Сума збитків від інфляції: 81 085,84 грн.
Проценти: 11 873,59 грн.
Застосовані санкції: 35 323,57 грн.

Таким чином, сума яка підлягає стягненню становить: 479940+81085,84+11873,59+35323,57= 608 223 (шістсот вісім тисяч двісті двадцять три) гривні 00 коп.

Зазначаємо, що до позовної заяви додані всі докази, якими Позивач буде обґрунтовувати свої позовні вимоги. Докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою відсутні.

Зазначаємо, що заходи досудового врегулювання спору здійснювалися – подавалися листи та повідомлення про повернення грошових коштів, які була залишені без задоволення Відповідачем – докази додаються.
Заходи забезпечення позову чи доказів до подання позовної заяви не проводилися.
Підтверджуємо, що не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача, з тим самим предметом та з тих же підстав.

Попередній орієнтовний розрахунок сум судових витрат, що поніс та очікує понести Позивач у зв’язку з розглядом справи:
Судовий збір за подання позовної заяви: 7300 грн.
ф

На підставі вищезазначеного,
ПРОШУ:
1. Стягнути з Приватного акціонерного товариства “_____” (код ЄДРПОУ:____) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “_____” (код ЄДРПОУ:_____) грошові кошти в розмірі 608 223 (шістсот вісім тисяч двісті двадцять три) гривні 00 коп.
2. .Судовий збір стягнути з відповідача;
3. Розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Додатки:
1. Поштові документи, що підтверджують відправлення Відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2. Квитанція про сплату судового збору;
3. Ордер адвоката;
4. Копія договору №20/2162 від 31.01.2020р. (оригінал знаходиться у Позивача);
5. Копія специфікації №7 від 24 січня 2022 р. (оригінал знаходиться у Позивача);
6. Копія видаткової накладної №РН-0000001 від 26/01/2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
7. Копія видаткової накладної №РН-0000002 від 27/01/2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
8. Копія видаткової накладної №РН-0000003 від 10/02/2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
9. Копія видаткової накладної №РН-0000004 від 16/02/2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
10. Копія листа від 07/12/2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
11. Копія листа №30 від 09 грудня 2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
12. Копія листа №27 від 11 листопада 2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
13. Копія листа №48-4688 від 14 листопада 2022 року (оригінал знаходиться у Позивача);
14. Витяг;
15. Копія претензії (оригінал у позивача).

 

Представник Майоров В.О. _______________ _______.2023 р.

gasivan

 

Как взыскать долг через суд киев (расписка, договор займа)

Взыскание долга через суд является одним из способов защиты интересов кредитора и восстановления нарушенных прав. Если должник не выполняет свои обязательства по возврату долга, то кредитор может обратиться в суд с иском на взыскание задолженности. В данной статье рассмотрим, как взыскать долг через суд в Киеве на примере случая, когда долг был оформлен распиской или договором займа.

Первым шагом в процессе взыскания долга через суд является подготовка и подача искового заявления. В исковом заявлении необходимо указать данные о кредиторе и должнике, сумму долга, дату возникновения задолженности, а также основания для требования. Если задолженность была оформлена в виде расписки или договора займа, то в исковом заявлении необходимо указать соответствующие данные, а также приложить копии этих документов.

Вторым этапом является рассмотрение иска судом. Суд принимает иск к рассмотрению в течение пяти дней с момента поступления заявления. В процессе рассмотрения дела суд может потребовать дополнительных доказательств, если имеются сомнения в правильности требований кредитора. Если доказательства не будут предоставлены, суд может отклонить иск.

После рассмотрения дела суд выносит решение, которое может быть вынесено в пользу кредитора или должника. Если решение вынесено в пользу кредитора, то должник обязан уплатить долг в срок, который указан в решении суда. Если должник не исполняет решение суда, то кредитор может обратиться с исполнительным листом в исполнительную службу.

Третьим этапом является исполнение решения суда. Исполнение решения суда может быть осуществлено путем ареста имущества должника, в том числе счетов в банках, зачисления на эти счета денежных средств, продажи недвижимости или другого имущества. Для начала исполнения решения суда кредитор должен получить исполнительный лист и обратиться в исполнительную службу.

Щоб стягнути борг в доларах США по розписці в Україні, необхідно дотриматися наступних кроків:

Зібрати докази наявності боргу. Доказами можуть бути сама розписка, а також інші документи, що підтверджують факт надання боргу, наприклад, переписка між боржником і кредитором, платіжні документи тощо.
Направити боржнику вимогу про погашення боргу. Вимога повинна бути оформлена письмово і містити наступну інформацію:
Прізвище, ім'я, по батькові боржника;
Сума боргу;
Термін погашення боргу;
Штрафні санкції за прострочення платежу.
У разі невідповіді боржника на вимогу про погашення боргу, звернутися до суду. До позовної заяви необхідно додати докази наявності боргу, вимогу про погашення боргу, а також довідку про курс долара США на день пред'явлення позову.
Розписка

Розписка є письмовим документом, який підтверджує факт отримання боржником грошових коштів від кредитора. Розписка повинна містити наступну інформацію:

Прізвище, ім'я, по батькові боржника;
Прізвище, ім'я, по батькові кредитора;
Сума боргу;
Дата отримання боргу;
Підписи боржника і кредитора.
Вимога про погашення боргу

Вимога про погашення боргу є письмовим документом, який кредитор направляє боржнику з метою отримання від нього боргу. Вимога повинна містити наступну інформацію:

Прізвище, ім'я, по батькові боржника;
Прізвище, ім'я, по батькові кредитора;
Сума боргу;
Термін погашення боргу;
Штрафні санкції за прострочення платежу.
Позовна заява

Позовна заява є документом, який кредитор подає до суду з метою стягнення боргу з боржника. Позовна заява повинна містити наступну інформацію:

Дані про суд, до якого подається позов;
Прізвище, ім'я, по батькові кредитора;
Прізвище, ім'я, по батькові боржника;
Короткий зміст позовних вимог;
Докази наявності боргу;
Довідка про курс долара США на день пред'явлення позову.
Розгляд справи судом

Суд розглядає справу про стягнення боргу в порядку цивільного судочинства. У разі задоволення позову суд ухвалює рішення про стягнення з боржника боргу, а також штрафних санкцій за прострочення платежу.

Виконання рішення суду

Рішення суду про стягнення боргу може бути виконано за допомогою примусового виконання. Примусове виконання здійснюється державним виконавцем. Державний виконавець має право накласти арешт на майно боржника, а також зняти кошти з його банківських рахунків.

Додаткові рекомендації

При стягнення боргу в доларах США по розписці в Україні слід враховувати наступне:

Розписка повинна бути оформлена належним чином.
Вимога про погашення боргу повинна бути направлена боржнику своєчасно.
Позовна заява повинна бути оформлена правильно і містити всі необхідні докази.
Рішення суду про стягнення боргу необхідно виконати в строк.
В разі виникнення питань щодо стягнення боргу в доларах США по розписці в Україні, ви можете звернутися до юриста.

Banner - CTA V1

Back to top