Banner - CTA V2

До Соснівського районного суду м. Черкаси

Позивач: Бойко Степан Васильович,

18000 м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 36, кв. 48

Відповідач: Зінченко Олександр Іванович,

18000 м. Черкаси, вул. Горького, 90, кв. 33.

Ціна позову: 50000 гривень

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання недійсним договору купівлі-продажу, який вчинено під впливом тяжкої обставини

16 вересня 2013 р. о 23-й годині на вул. Леніна у м. Черкаси я потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. На зупинці транспорту «Вулиця Благовісна» на мене було вчинено наїзд невстановленим автомобілем. У результаті наїзду я став інвалідом 1-ї групи і не міг самостійно пересуватися. Лікарі запропонували мені зробити операцію, вартість якої становила 50 000 грн.

Оскільки для операції мені необхідні були гроші, я вирішив продати належну мені двокімнатну квартиру № 48 по вул. В. Чорновола, 36 у м. Черкаси. За оголошенням, яке на моє прохання було розклеєне на різних дошках оголошень та поміщено у газеті «Жадан», до мене звернувся відповідач Зінченко Олександр Іванович і запропонував купити у мене квартиру за 50 000 гривень.

Незважаючи на те що моя квартира за ринковою ціною на той час коштувала 300 000 грн., я вимушений був під впливом тяжкої для мене обставини (мій стан здоров’я з кожним днем погіршувався і необхідна була термінова операція), погодитись з його пропозицією на вкрай невигідних для себе умовах. 10 лютого 2013 р. я продав йому квартиру за запропоновану ним суму.

Вказаний договір було укладено у лікарні Швидкої медичної допомоги м. Черкаси, посвідчено нотаріусом (П. І. Б.) та зареєстровано у БТІ м. Черкаси.

10 березня 2013 р. мені зробили операцію, після якої стан мого здоров’я значно поліпшився, і я попросив відповідача за взаємною згодою розірвати укладений між нами договір купівлі-продажу, та він відмовився.

Згідно із ст. 233, ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України правочин, який вчинено особою під впливом тяжкої для неї обставини і на вкрай невигідних умовах, може бути визнаний судом недійсним. У такому випадку кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона отримала на його виконання.

Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 16, ч. 1 ст. 216, ст. 233 Цивільного кодексу України, керуючись статтями 3, 15, 118- 120 ЦПК України,

ПРОШУ:
1. Визнати договір купівлі-продажу квартири № 48 по вул. В. Чорновола, 36 у м. Черкаси, укладений 10 лютого 2013 р. між мною та відповідачем Зінченко Олександром Івановичем, недійсним.

2. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.

Додатки:
1. Нотаріально завірена копія договору купівлі-продажу.

2. Дві копії історії хвороби.

3. Довідка про вартість операції.

4. Копія довідки про вартість операції.

5. Копія квитанції про оплату операції.

6. Квитанція про оплату операції.

7. Копія довідка БТІ.

8. Квитанція про сплату судового збору.

9. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

10. Копія квитанції про оплату правової допомоги.

11. Дві копії довідки про ринкову вартість квартири на лютий 2013 р.

12. Копія позовної заяви.

 

"___"_________________2014р.    

 Бойко С. В.

Banner - CTA V1

Back to top