Banner - CTA V2

Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю


До Придніпровського районного суду м. Черкаси


18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316


 


Позивач: Тенкач Юрій Олександрович


18000, м. Черкаси,вул. Леніна, 65, кв. 7


Відповідач: Пінчук Ірина Ігорівна


18000, м. Черкаси,вул. Різдвяна, 87, кв. 45


 


Треті особи: 1. Тенкач Юрія Юрівна


2. Тенкач Олександр Вікторович


3. Тенкач Ксенія Олександрівна


18000, м. Черкаси,вул. Леніна, 65, кв. 7


Позовна заява


про усунення перешкод в користуванні власністю


17 липня 2010 року ми з моїми батьками, Тенкач Ю.Ю., Тенкач О.В. та сестрою, Тенкач К.О., придбали у Філіпенко Юрій Миколайович 1/2 частку квартири № 45 у буд. 87 по вул.Різдвяній в м. Черкаси, в рівних частинах кожний, по 1/8 частині кожний. Тобто, з цього моменту, згідно ст. 363 ЦК України, ми набули право власності на це майно.


Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Усім власникам забезпечується рівні умови здійснення своїх прав. Однак, ми не маємо можливості розпорядження своїм власним майном, так як відповідачка, Пінчук І.І. не впускає нас до спірної квартири.


Я неодноразово намагався потрапити до квартири, але відповідачка підпирала двері зсередини та замикала її на внутрішні засови. Також ми зверталися до дільничного, але все виявилося марним, так як і його відповідачка до квартири не впускала та двері йому не відчиняла, не бажаючи давати будь-яких пояснень.


Згідно з ст. 155 ЖК України, власник квартири чи її частки не може бути позбавлений права користування своїм житловим приміщенням, крім випадків, передбачених законодавством. Хочу зазначити, що колишній власник 1/2 зазначеної спірної квартири, Філіпенко Ю.М. вже звертався з позовом про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення та визначення порядку користування квартирою до Пінчук І.І.


Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 10 жовтня 2008 року позов був задоволений. Згідно ст. 386 ЦК власник, який має підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання йому майнової та моральної шкоди.


На підставі вищевикладеного та керуючись ст.155 ЖК України; ст.. 22, 319, 321, 358, 363, 386 Цивільного кодексу України,


Прошу:


1. Зобов'язати відповідача Пінчук Ірину Ігорівну не чинити позивачу перешкод у користуванні власністю, а саме 1/2 квартиру № 45 у буд. 87 по вул. Різдвяній у м. Черкаси.


2. Вселити Тенкач Олександра Вікторовича в квартиру № 45 у буд. 87 по вул. Різдвяній у м. Черкаси.3. Стягнути з відповідача Пінчук І.І. на користь позивача судові витрати, згідно квитанцій.


Додаток до позовної заяви про усунення перешкод в користуванні власністю:


1. Копія Договору купівлі-продажу квартири.


2. Копія Рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси.


3. Квитанція про сплату державного мита (8,50 грн).


4. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (37 грн)


5. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.


«____»_______ 2010 р.


Тенкач Ю.О.

Banner - CTA V1

Back to top