Banner - CTA V2

До Придніпровського районного суду м. Черкаси

18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач: Миколайчук Петро Іванович

Зареєстрований: 18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 11 кв. 34

Проживає: 18022, м. Черкаси,вул. Калінина, 115 кв. 43

 

Відповідачі:  Мартинюк Петро Романович

Зареєстрований: 18000, м. Черкаси,вул. Горького, 45

Проживає: вул. Енгельса, 11 кв. 34

 

Треті особи: 1. Черкаська обласна державна Адміністрація

18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка 852 

 

2. Миколайчук Сергій Іванович

Зареєстрований: 18000, м. Черкаси,вул. Енгельса, 11 кв. 34

Проживає: місця проживання не має

Позовна заява

про виселення

Я, Миколайчук Петро Іванович зареєстрований за адресою м. Черкаси, вул. Енгельса, 11 кв. 34, за якою мешкаю з дитинства, з часу коли мій батько Миколайчук І.О. отримав зазначену квартиру за ордером № 11 у 1978 році. На сьогоднішній день в цій квартирі зареєстрований я та мій брат Миколайчук С.І.

В серпні 2002 році я вимушений був поїхати до своєї бабусі Баклан Г.В., яка потребувала в зв'язку з її тяжкою хворобою додаткового догляду. Доглядати за Баклан Г.В. я зобов'язаний, оскільки в дитинстві вона була моїм опікуном (мій батько помер, а мати пропала безвісті). Трохи пізніше мій брат Миколайчук С.І. потрапив у лікарню на стаціонарне лікування, де провів понад півроку.

В січні 2008 року я вже потрапити у власну квартиру не зміг, оскільки не тільки замок, але й, двері були замінені. Брат, також з цієї ж причини не міг потрапити до квартири. В УЖГ договір найму чи піднайму з іншими особами не укладався. Відповідач в даній квартирі проживає зі своєю сім'єю, зробили ремонт, раніше сплачували за кварт послуги. Протягом всього терміну я з братом намагалися вирішити це питання в добровільному порядку, оскільки є повноправним володільцем даної квартири, але з боку відповідача були, то погрози, то прохання продати цю квартиру за мізерну ціну, за що навіть і частини житла не можна купити.

Таким чином, відповідач чинив мені та моєму братові перешкоди у користуванні своїм власним помешканням. Вищенаведені причини відсутності понад шість місяців в кв. 34 у буд. 11 по вул. Енгельса в м. Черкаси є поважними.

Згідно з ч. 2 ст. 71 ЖК якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутності може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом. Весь цей час я не звертався до суду, оскільки ніяких даних про осіб, які там мешкають у нього не було. Лише 16 грудня 2009 р. я отримав відповідь на свою заяву з Придніпровського РУ ГУ МВС України в м. Черкаси про те, що в моїй квартирі проживає Мартинюк Петро Романович (відповідач) зі своєю сім'єю.

Згідно зі ст. 9 ЖК, 311 ЦК ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше з підстав і в порядку, передбачених законом. Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення (ст. 61 ЖК). Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладаються в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем – житлово-експлуатаційною організацією і наймачем – громадянином, на ім'я якого видано ордер.

Таким чином, відповідач не має права на користування цим жилим приміщенням. Згідно ст. 270 ЦК право на недоторканість житла відноситься до особистих немайнової та (або) моральної шкоди, ця шкода підлягає відшкодуванню (ст. 280 ЦК). Протягом двох років я вимушений зі своєю сім'єю проживати у рідних та знайомих, на сьогоднішній день орендую квартиру, за що сплачую не маленькі кошти, в той час як у мене є власне житло.

На підставі викладеного та у відповідності до ст. 71, ч. 2, ст. 109, 116 ЖК,

Прошу:

1. Продовжити строк збереження житлового приміщення квартири № 34 у буд 11 по вул. Енгельса у м. Черкаси за позивачем до моменту виселення відповідачів.

2. Виселити відповідача Мартинюк Петро Романович разом із своєю сім'єю з незаконно займаної їм квартири № 34 у буд. 11 по вул. Енгельса у м. Києві.

3. Стягнути з відповідача на користь позивача сплачене за позовну заяву державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, згідно квитанцій.

Додаток до позовної заяви про виселення:

1. Копія ордера на квартиру.

2. Довідка Ф-3.

3. Копія листа Придніпровського РУГУ МВС України в м. Черкаси.

4. Копія договору про реструктуризацію боргу.

5. Копія Рішення винкому від 08.09.81 р.

6. Квитанція про сплату державного мита (8.50 грн).

7. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (37 грн.)

8. Копії позивної заяви з додатками (3 прим.),

 

"____"_______ 2010 р.

Миколайчук П.І.

Примітка до позовної заяви про виселення:

1. Житлове законодавство на сьогоднішній день в Україні є одним із найнедосконаліших. Згадаймо тільки про обов'язок кожної людини бути зареєстрованим в житлі (Кодекс України про адміністративні правопорушення - стаття 197 "Проживання без паспорта Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування"). Житловий кодекс україни був прийнятий у 1983 році й відповідно він не може відповідати реаліям вказаного часу.

2. Як видно із даної позовної заяви та ЖК людину можна виселити тільки після того, як я (власник квартири) доведу, що особа не проживала в моїй квартирі 6 місяців. Фактично йде мова про обмеження мого права користуватися житлом. Адже як бути, якщо особа раз у шість місяців буває у квартирі. При цьому мені, як власнику приходиться платити комунальні послуги. Це робиться напевно для того, щоб була робота для юристів :)

3. Проте в даному випадку шість місяців захищають особу від втрати житла. Але цю ситуацію варто більш детально описати в Житловому кодексі. Поширити статтю про шість місяців тільки на комунальне та державне житло.

Banner - CTA V1

Back to top