До Придніпровського районного суду м. Черкаси

18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач: Баклан Олексій Сергійович

18000, м. Черкаси,вул. Енгельса, 33, кв. 44

 

Відповідач: Шамаріна Анастасія Василівна

18000, м. Черкаси,вул. Горького, 5, кв. 16

 

Третя особа: Черкаська обласна державна адміністрація

18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка 85

Ціна позову: 32.000

Позовна заява

про визнання заповіту недійсним

23 листопада 2007 р. мій дід, Петров Іван Петрович, заповідав мені двокімнатну квартиру № 26 в буд № 5 по вул. Горького в м. Черкаси, що підтверджується доданою до заяви копією заповіту. 23 лютого 2010 р. він помер. Після його похорон я звернувся до державного нотаріуса Черкаської міської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини і від нього дізнався, що за три дні до смерті мій дід заповів квартиру своїй сусідці, Шамаріній Анастасії Василівній.

Заповіт на її ім'я був посвідчений 20 лютого 2010 р. приватним нотаріусом Степанюк Оленою Ігорівною. Я вважаю такий заповіт недійсний з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 225 Цивільного кодексу України, правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті – за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

На час складання заповіту моєму дідові виповнилося 87 років. В останні роки в нього розвивався віковий склероз і почастішали випадки не сприйняття дійсних подій. Внаслідок цього, ще за рік до смерті, він перебував на обстежені у невропатолога та психіатра. Однак спроби поліпшити його психічний стан позитивного результату не мали.

На день посвідчення заповіту на користь Шамаріної А.В., у мого діда спостерігався процес психічного розладу, що зможе підтвердити лікар-психіатр та сусіди покійного діда: Смертенюк А.А. та Кириленко А.Л. Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.

На підставні викладеного та керуючись ст. 16, ч. 1 ст. 225, ч. 2 ст. 1257 Цивільного кодексу України, –

Прошу:

1. Визнати недійсним заповіт Петрова Івана Петровича на користь Шамаріної Анастасії Василівни посвідчений 20 лютого 2010 року приватним нотаріусом Степанюк Оленою Ігорівною.

2. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.

3. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про:

Витребування із Черкаської міської державної нотаріальної контори копію заповіту,складеного Петровим І.П. на ім'я Шамаріної А.В;

Призначення судово-психіатричної експертизи для вирішення питання про можливість усвідомлювати Петровим І.П. значення своїх дій та керування ними на момент складання заповіту;

Виклику до суду свідків:

- Смертенюк Анастасії Андріївни, яка проживає за адресою вул. Горького, 5 кв. 19;

- Кириленко Анастасії Леонідівни, яка проживає за адресою вул. Горького, 5 кв. 25

Додатки до позовної заяви про визнання заповіту недійсним:

1. Копія свідоцтва про смерть Петрова І.П.

2. Копія свідоцтва про народження Баклана О.С.

3. Копія довідки з місця проживання.

4. Копія свідоцтва про приватизацію квартири.

5. Копія заповіту на ім'я Баклана О.С.

6. Копія довідки з БТІ.

7. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (120 грн)

8. Копії позовної заяви з додатками.

"___"_________________ 2010 р.

 Баклан О.С.

Примітки до позовної заяви про визнання заповіту недійсним:

1. Одна із найпоширеніших позовних заяв. Тут більше йде мова про судову практику ніж про конкретні норми законодавства. Основну увагу потрібно звернути на те, коли заповіт був укладений. Як видно із позовної заяви - за три дні до смерті. Це викликає серйозні сумніви у його законності. Далі, потрібно обов'язково залучати до справи нотаріуса, який посвідчував його. При необхідності робити почеркознавчу експертизу, оскільки при складанні заповіту особа мала підписати самий заповіт та книгу реєстрації нотаріальних дій (Закон України "Про нотаріат").

Banner - CTA V1

Back to top