Banner - CTA V2

до Придніпровського районного суду м. Черкаси

18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

Позивач: Магурчак Сергій Ігорович

18001, м. Черкаси, вул. Смілянська, 3, кв.9

 

Відповідач: Чобіток Сергій Ігорович

18000, м. Черкаси,вул. Жовтнева, 25, кв. 9

 

Третя особа: Черкаська обласна державна адміністрація

18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка 185

Ціна позову: на момент пред'явлення позову

встановити точну ціну неможливо

Позовна заява

про сплату грошової компенсації спадкового майна

03 грудня 2009 року було прийнято рішення Черкаською обласною державною адміністрацією відповідно до якої Рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси про надання додаткового строку Магурчак С.І. для подачі заяви про прийняття спадщини до Шостої Державної нотаріальної контори, залишено без змін. Відповідно до вищевикладеного 25 січня 2010 року, я будучи спадкоємцем першої черги вчасно звернувся із заявою про прийняття спадщини до Шостої Державної нотаріальної контори. Мою заяву було прийнято та зареєстровано в реєстрі спадкових справ. Чобіток Сергій Ігорович, який є спадкоємцем першої черги, вже прийняв спадщину від мого батька в яку увійшло нерухоме майно – 1/2 частина квартири № 9 у буд № 25 по вул. Жовтнева в м. Черкаси.

Відповідно до ст. 1278 Цивільного Кодексу України, частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними. Відповідно до ч. 1 ст. 1280 ЦК України якщо після спливу строку для прийняття спадщини і після розподілу її між спадкоємцями спадщину прийняли інші спадкоємці (частина друга і третя ст. 1272 ЦК), вона підлягає перерозподілу між ними. Такі спадкоємці мають право вимагати передання їм у натурі частини майна, яке збереглося, або сплатити грошові компенсації. Таким чином, спадщина мого батька підлягає перерозподілу. Відповідно до вищевикладеного, частина власності батька після відкриття спадщини належить спадкоємцям першої черги за законом, а відтак повинна бути розподілена між мною та Чобітком С.І.

Враховуючи той факт, що стосунки між мною і Чобітком Сергієм Ігоривичем не склалися, їх неможливо налагодити та підтримувати в подальшому, я маю право вимагати сплати грошової компенсації за частку у спадщині мого батька, а саме 1/2 частки прийнятої спадщини, що становить 1/4 частка цієї квартири. Варто зауважити, що зробити оцінку спірної квартири неможливо, так як у мене не має вільного доступу до квартири по вул. Жовтневій № 25 кв. 9 в м. Черкаси.

На підставні викладеного та керуючись ст. 16, ч. 1 ст. 1222, ст. 1261, ч. 1 ст. 1269, ст.1278, ч.1 ст. 1280 ЦК України,

Прошу:

1. Зробити перерозподіл спадщини в рівних частках між мною та Чобітком С.І. з грошовою компенсацією моєї частки.

2. Стягнути з відповідача на мою користь грошову компенсацію 1/4 частки квартири № 9 по вул. Жовтнева буд. 25 у м. Черкаси в розміру, що буде встановлена під час судового розгляду.

3. Стягнути з відповідача на мою користь державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Додаток:

1. Копія рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.08.2009 р.

2. Копія рішення Черкаської обласної державної адміністрації від 03.12.2009р.

3. Витяг з реєстру спадкових справ.

4. Квитанція про сплату судового збору (51 грн).

5. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (120 грн)

6. Копія позовної заяви з додатками.

"___"_________________  2010р. Магурчак С.І.

 

Примітка до Позовної заяви про сплату грошової компенсації спадкового майна:

1. Якщо Вам не вдається домовитися із Відповідачем про добровільне (позасудове) вирішення спору щодо грошової компенсації спадкового майна, то залишається лише один шлях - судовий порядок.

2. Готуйтеся до додаткових витрат пов'язаних із експертною оцінкою.

Banner - CTA V1

Back to top