КОРСУНЬ – ШЕВЧЕНКІВСЬКІЙ РАЙОННИЙ СУД
19400 М. Корсунь – Шевченківській, вул. Гагаріна, 59

ПОЗИВАЧ: Сус Євгенія Віталіївна 
 М. Черкаси вул. Благовісна 21 кв. 21
 ВІДПОВІДАЧ: Брус  Олександр Віталійович
 М. Корсунь – Шевченківській, вул. Жужоми, 7

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про усунення перешкод в користуванні власністю
визначення порядку користування земельною ділянкою


13 листопада 1987 року я і відповідач Брус О.В. успадкували по 1/2 частині жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого в м. Корсунь – Шевченківській по вул. Жужоми, 7, який належав нашій матері Брус П.
Належна мені частина спадкового майна не перебувала в моєму володінні і користуванні, а право власності на належну мені частину спадкового майна не було зареєстроване за мною не з моєї волі, а через те, що між мною і відповідачем існував спір про реальний розподіл будинку.
На підставі рішення Городищенського районного суду від 21 вересня 1992 року за мною визнано право власності на 51/100 частину жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого в м. Корсунь – Шевченківській по вул. Жужоми, 7, а саме : приміщення №2-1, площею 3.8 кв.м, №2-2 площею 5кв.м, №2-3, площею 14.3 кв.м, , 1-4 , площею 10.6 кв.м., ганок, туалет та частина замощення біля будинку та 70 % огорожі. Рішення суду набуло законної сили.
Рішенням суду на відповідача було покладено зобов’язання в термін до 1 червня 1992 року замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 до приміщення 1.4.
Моє право власності на будинок зареєстровано в КП « Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації відповідно до вимог закону.

Відповідач рішення суду в частині відокремлення виділених мені у власність приміщень не виконав, без мого дозволу займає належне мені приміщення площею 10.6 кв.м і не бажає звільняти його, незважаючи на численні прохання з мого боку.
Такі дії відповідача порушують моє право власності.
Ст. ст.316, 319, 321 ЦК України встановлено, що власнику майна належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном, яке він здійснює відповідно до закону на власний розсуд. Право власності є непорушним і підлягає захисту. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Через неправомірні дії відповідача я не можу користуватись належним мені приміщенням в будинку по вул. Жужоми, 7 в м. Корсунь – Шевченківській на власний розсуд, тобто моє право власності є порушеним і підлягає поновленню відповідно до вимог ст.ст. 16, 386, 391 ЦК України.
Згідно до ст. 16 ЦК України способами захисту порушеного права є припинення дії яка порушує право. В силу ст. 391 ЦК України власник майна вправі по суду вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування і розпорядження своїм майном.
На підставі викладеного, я прошу суд поновити моє право власності шляхом припинення користування Брус О.В. моєю власністю та повернення приміщення в моє користування, а також зобов’язання відповідача замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 в приміщення 1.4 та звільнити приміщення від належних йому речей.

Жилий будинок з надвірними спорудами №7 по вул. Жужоми в м. Корсунь – Шевченківській розташований на земельній ділянці, загальна площа якої становить 0.1870 га.( в технічному паспорті на будинок помилково зазначено 0.1270 га).
Земельна ділянка або її частина у мене і у відповідача у встановленому законом судовому порядку не вилучалась.
Порядок користування земельною ділянкою протягом всього часу перебування будинку у спільній частковій власності не визначався.
Відповідно до ст.ст. 90,91 ЗК Української РСР ( в редакції від 08.07.1970 року), що діяла під час виникнення права власності на спадкове майно, на землях міст при переході права власності на будівлю переходить також і право користування земельною ділянкою або її частиною. При переході будівлі у власність кількох осіб земельна ділянка переходить у користування всіх співвласників будівлі. Порядок користування земельною ділянкою визначається співвласниками будинку залежно від розміру часток в спільній власності на будинок.
Відповідно до ст.30 ЗК України в редакції від 18.12.1990 року, що діяла на час виникнення у мене права власності на 51/100 частину будинку з надвірними спорудами , при переході права власності на будівлю або споруду разом з цими об’єктами переходить і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення.
Відповідно до ст. 120 діючого ЗК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах,
встановлених договором. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження
до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

При переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі і споруди. 
Згідно з приписами земельного законодавства України я маю право на користування 51/100 ідеальною частиною земельної ділянки та її безоплатну приватизацію.
Оскільки між мною і відповідачем не досягнуто згоди щодо порядку користування земельною ділянкою, я вважаю за необхідне визначити порядок користування земельною ділянкою, розташованою в м. Корсунь – Шевченківській по вул. Жужоми, 7.
Для вирішення питання про визначення порядку користування земельною ділянкою необхідно призначити судову експертизу.
На підставі ст. ст.16 ,316, 319, 321, 386, 391 ЦК України, ст.120 ЗК України,

 
П Р О Ш У:
1. Задовольнити позов.
2. Зобов’язати Брус Олександра Віталійовича усунути перешкоди в користуванні належною мені частиною жилого будинку №7 по вул. Жужоми в м. Корсунь – Шевченківській Черкаської області.
3. Зобов’язати Брус Олександра Віталійовича протягом десяти днів з часу набуття рішенням законної сили замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 в приміщення 1.4 та звільнити приміщення від належних йому речей.
4. Визначити порядок користування земельною ділянкою №7 по вул. Жужоми в м. Корсунь – Шевченківській Черкаської області, виділити в моє користування 51/100 земельної ділянки.
5. Судові витрати в справі покласти на відповідача.

Додатки : квитанція про сплату держмита, квитанція про сплату ІТЗ, копія позову з додатками, копія рішення від 21.09.1992 р., довідка Черкаської регіональної філії ДП « ЦентрДЗК», копія технічного паспорту.


 "___"______________О.О.Бодашко (представник позивача)

 

Примітка до про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою:

1. Готуйтесь до тривалого судового процесу. Експертний висновок буде необхідним для вирішення справи. Намагайтесь домовитись із іншою стороною, уклавши мирову угоду.

Banner - CTA V1

Back to top