До Черкаського районного суду
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

Позивач: Іваненко Іван Іванович
18000, Черкаська область,
Черкаський район, Білозір’я, вул. Леніна, 80

Відповідач 1: Сергеєнко Сергій Сергійович
18000, Черкаська область,
Черкаський район, с. Білозір’я, вул. Леніна, 82

Відповідач 2: Білозірська сільська рада
19635, Черкаська область, Черкаський район,
с. Білозір’я, вул. Леніна, 168

Відповідач 3: Відділ земельних ресурсів у Черкаському районі
18003, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157

Відповідач 4: Черкаська регіональна філія
Державне підприємство "Центр ДЗК"
18000, м. Черкаси, вул. Шевченка, 135

ЦІНА ПОЗОВУ: без ціни

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем

 

В 2007 році я, Іваненко Іван Іванович, отримав в спадок домоволодіння за адресою с. Білозір’я, вул. Леніна, 80, Черкаського району та області.

Того ж року я звернулася до Білозірської сільської ради із заявою про надання дозволу на приватизацію земельної ділянки. Заява була подана у відповідності до статті 118 Земельного кодексу України.

Білозірська сільська рада надала відповідний дозвіл. Документи по приватизації були направлені до Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр ДЗК".

Серед документів, які було необхідно подати, був акт про погодження меж земельної ділянки. У зв’язку із цим я звернулася до сусідів – власників суміжних ділянок для підписання відповідного акту.

Сергеєнко Сергій Сергійович (надалі Відповідач 1), власник суміжної земельної ділянки, що знаходиться за адресою вул. Леніна, 80, безпідставно відмовився підписувати вказаний вище акт погодження меж.

Статтею 91 Земельного кодексу України встановлено, що власники земельних ділянок зобов’язані не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів, а також дотримуватися правил добросусідства.

супереч цьому без будь-яких на це законних підстав та пояснень Відповідач 1 відмовив у підписанні акту погодженні меж земельної ділянки.

Відповідно до статті 158 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів спір вирішується судом.

Проте органами місцевого самоврядування до сьогоднішнього дня так і не вирішено по суті спір стосовно меж земельної ділянки. До відповідних органів, які вирішують питання приватизації були направлені заяви із проханням вирішити по суті спір стосовно меж суміжних ділянок. Проте по суті спір не розглядався як того вимагає Глава 25 Земельного кодексу України.

Єдиним способом реагування були відповіді (є в додатках) із роз’ясненнями, що такі спори вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до статті 152 власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
важаю, що дії Відповідача 1 щодо безпідставної відмови від підпису акту погодження меж земельної ділянки є такими, що порушують мої права на приватизацію та частину 2 статті 152 Земельного кодексу України.

Фактична бездіяльність Білозірської сільської ради (відмова у вирішенні спору стосовно спірної земельної межі), Відділу земельних ресурсів у Черкаському районі (відмова у вирішенні спору стосовно спірної земельної межі та рекомендація звернутися до суду з цього питання), Черкаської регіональної філії ДП "Центр ДЗК" (усні відмови у видачі державного акту) дають мені підстави виносити клопотання перед судом щодо зобов’язання їх видати мені державний акт про приватизацію земельної ділянки.дставі вищенаведеного та у відповідності до статей 118, 152, 158 Земельного кодексу України, статей 27, 118, 119 Цивільного процесуального кодексу, –

ПРОШУ:

1. Визнати неправомірною відмову Сергеєнка Сергія Сергійовича у підписанні акту погодження меж земельної ділянки.

2. Визнати за мною право на приватизацію без підпису.

3. Зобов’язати Білозірську сільську раду, Відділ земельних ресурсів у Черкаському районі та Черкаську регіональну філію Державного підприємства "Центр ДЗК" виготовити та видати мені державний акт на право власності на земельну ділянку за адресою вул. Білозір’я, вул. Леніна, 80 Черкаського району.

4. Судові витрати покласти відповідачів.

Додатки:

1. Копія технічного паспорту на домоволодіння;

2. Копія відповіді обласного Державного комітету земельних ресурсів;

3. Копія відповіді Черкаської РДА від 12.10.2010 року;

4. Копія відповіді Черкаської РДА від 14.01.2011 року;

5. Копія акту погодження меж земельної ділянки;

6. Копія відповіді Білозірської сільської ради;

7. Копія довіреності представника;

8. Квитанція про сплату державного мита;

9. Квитанція про сплату ІТЗ.

 

"____"___________ 2011

 

Представник позивача за довіреністю                    С.М. Гартингер

 

Примітки до Позовна заява про приватизацію землі без погодження меж:

1. Вивчаючи судову практику на дану тему дійшов до висновку, що справа зі сторони позивача є не дуже складною. Точніше такі справи в судах поставлені на загальний потік.

2. Проблема в людини виникає наступним чином. Людина хоче приватизувати земельну ділянку. Звертається до сільської (міської ради) за рішенням на виготовлення проектної документації. Після того як є рішення людина звертається до землевпорядної організації. Тут отримує перелік документів, які необхідно надати. Серед них і є той горезвісний акт погодження меж, який не підписує сусід. Тоді приходиться звернутися до суду.

3. Як правило справа проходить гладко, якщо сильно не впирається сільська рада. В даній справі (із якої безпосередньо взятий позов) є деякі особливості. Землевпорядна організація наробила помилок із зйомкою. Через це не видавали й не виготовляли акт. Тому були додаткові відповідачі та додаткові вимоги. Якщо таких проблем не має, то достатньо визнати за собою право на приватизацію без підпису горезвісного акту.

Banner - CTA V1

Back to top