Banner - CTA V2

 

До Черкаського районного суду

Позивач: Іванов Іван Іванович

 

18000, Черкаська область,

Черкаський район, с. Мошни

Центральна, 88

Відповідач: Сергеєнко Сергій Сергійович

18000, Черкаська область,

Черкаський район, с. Мошни

Центральна, 90

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою

Я, Іванов Іван Іванович, є власником домоволодіння по вул. Центральній, 88, с. Мошни, Черкаського району. Вказане домоволодіння я отримала у спадок від своєї матері Іванової Валентини Петрівни. Поряд із моїм домоволодінням проживає сусід Сергеєнко Сергій Сергійович (надалі Відповідач).

 

У 2008 році вказаний сусід побудував без відповідних дозволів та погоджень із державними органами прибудову до будинку. Вказана прибудова знаходиться на відстані 0,4 метра від огорожі, що порушує вимоги п. 3.17 Б.2.4.-1-94 "Планування та забудова міських та сільських поселень". Відповідно до вказаного нормативно-правового акту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступної конструкції стіни має бути не меншою ніж 1,0 метр. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.

 

Вказана відстань в 0,4 метра підтверджується протоколом виїзної комісії Білозірської сільської ради. Порушення вказаних вище норм також підтверджує лист Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області.

 

Більше того, до вказаної прибудови було проведено газове опалення, що також не відповідає протипожежним нормам. Це створює реальну загрозу вибуху газу, що може призвести до пошкодження мого майна втрати здоров’я.

 

Крім вказаних порушень має місце також затінення моєї земельної ділянки, оскільки прибудова знаходиться на південь від мого домоволодіння.

 

Відповідачем було виготовлено стічні труби для атмосферних опадів даху таким чином, що вода із них потрапляє прямо на паркан. Із паркану стікає на мою земельну ділянку, що в свою чергу призводить до значних незручностей в користуванні земельною ділянкою. Має місце також пошкодження мого власного паркану, оскільки під дією вищенаведених атмосферних опадів із даху металевий паркан піддається корозії.

 

Відповідно до частини 1 статті 130 Земельного кодексу України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

 

Впритул до мого паркану відповідач створив дві вигрібні каналізаційні ями. Через них стоїть постійних стійкий неприємний запах.

 

Але відповідач створив такі умови, які навпаки завдають найбільше незручностей (затінюється моя ділянка; стічні атмосферні опади стікають на паркан, а потім на мою частину земельної ділянки; ці ж стічні опади порушують цілісність паркану; утворюються неприємні запахи від каналізаційних вигрібних ям).

 

Стаття 152 Земельного кодексу України дає право землекористувачу вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці права не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою.

 

Статтею 376 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

 

На усні вимоги виправити вказані порушення відповідач не реагує.

 

На підставі вищенаведеного та у відповідності до статей 3, 27, 118, 119 ЦПК України, статей 103, 152 ЗК України, статті 376 ЦК України, -

 

ПРОШУ:

 

1. Зобов’язати Сергеєнка Сергія Сергійовича усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою за адресою с. Мошни, вул. Центральна, 88 шляхом знесення самочинно збудованої прибудови;

 

2. Зобов’язати Сергеєнка Сергія Сергійовича усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою за адресою с. Мошни, вул. Центральна, 88 шляхом знищення двох вигрібних каналізаційних ям, які знаходяться впритул біля мого паркану;

 

3. Судові витрати покласти на відповідача.

 

Додатки:

 

1. Копія протоколу виїзної комісії Мошинської сільської ради;

 

2. Копія листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області;

 

"___"__________ 2011 року

 

Представник позивача за довіреністю                    С.М. Гартингер

 

Примітка до позовної заяви про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою:

1. Хочу сказати, що даний позов досить складний щодо самого позивача, оскільки є декілька слабких місць. Про це попорядку.

2. Відповідно частини 7 до статті 376 Цивільного кодексу позов про знесення подається органом місцевого самоврядування або іншим органом державної влади. Мова йде про належного позивача. Хоча в самому цивільному та цивільному процесуальному кодексі не має посилань на належного позивача, згадана стаття вказує на це. Для того щоб щось вийшло потрібно звертатись до відповідного органу місцевого самоврядування про знесення самочинної забудови. Якщо він відмовить – оскаржувати його відмову, або тоді вже звертатися до суду із вказаним позовом.

3. Досить важко, довго й нудно прийдеться збирати докази яким саме чином порушуються ваші права. Наприклад – затінення земельної ділянки – напевно проводити експертизу. Всі ці примітки до позовної заяви про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою відносяться до вимог щодо знесення самовільної забудови. Щодо вигрібних каналізаційних ям – потрібно також звернутися до санітарних служб або до сільської ради, щоби була створена відповідна комісія, яка зафіксує вказаний факт.

Banner - CTA V1

Back to top