Командиру ________
___________________


Рапорт
про звільнення через сімейні обставини


Прошу Вас звільнити мене ______________________________________
(ПІБ, звання, посада, підрозділ) з військової служби на підставі абз. 5 п.п.«г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»: наявність дружини із числа осіб з інвалідністю.

Проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю _________ (бажаю/не бажаю).


На день виключення мене зі списків військової частини прошу виплатити всі належні мені виплати (грошове забезпечення, компенсацію за невикористану відпустку, грошову допомогу на оздоровлення тощо).

Прошу мою особову справу військовослужбовця направити до_________________________________ територіального центру
комплектування та соціальної підтримки.


До рапорту додаю:
нотаріально посвідчену копію довідки до акта огляду МСЕК про
встановлення групи інвалідності;
нотаріально посвідчену копію посвідчення про інвалідність
нотаріально посвідчену копію свідоцтва про одруження.
«___»___________ ______ р. ____________________
(звання, підпис, ПІБ)

 

 

Основні положення

Згідно з пунктом 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовослужбовці звільняються з військової служби за сімейними обставинами:

  • у зв'язку з народженням дитини (незалежно від наявності інших дітей);
  • у зв'язку з тяжкою хворобою або померлістю близького родича;
  • у зв'язку з необхідністю догляду за дитиною з інвалідністю віком до 18 років або за особою, яка не може себе обслуговувати внаслідок психічного розладу, віком до 18 років.

Порядок звільнення

Для звільнення з військової служби за сімейними обставинами військовослужбовець повинен подати рапорт про звільнення до командира військової частини. У рапорті повинні бути вказані підстави для звільнення, а також заява про те, що військовослужбовець не заперечує проти звільнення.

До рапорту додаються:

  • документи, що підтверджують підстави для звільнення (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує тяжку хворобу або смерть близького родича, висновок лікарсько-консультативної комісії про необхідність догляду за дитиною з інвалідністю віком до 18 років або за особою, яка не може себе обслуговувати внаслідок психічного розладу, віком до 18 років).

Командир військової частини розглядає рапорт і документи, додані до нього, і приймає рішення про звільнення військовослужбовця. Рішення командира військової частини оформляється наказом.

Строк звільнення

Військовослужбовець звільняється з військової служби за сімейними обставинами не пізніше ніж через два місяці з дня подання рапорту про звільнення.

Відмова у звільненні

Командир військової частини має право відмовити у звільненні військовослужбовця з військової служби за сімейними обставинами, якщо звільнення суперечить інтересам служби. У разі відмови у звільненні командир військової частини повинен повідомити про це військовослужбовця в письмовій формі.

Banner - CTA V1

Back to top