Право військовослужбовця на відпустку у зв'язку із сімейними обставинами

Вступ

Військовослужбовці, як і інші громадяни України, мають право на відпустку. Відпустка є однією з форм соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Основна частина

Відповідно до ч. 18 ст. 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 р., військовослужбовцям надаються відпустки, зокрема, у зв'язку із сімейними обставинами.

Пунктом 186 Указу Президента України "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" від 10 грудня 2008 року No 1153/2008 визначено, що відпустки у зв'язку із сімейними обставинами надаються військовослужбовцям на термін до 30 календарних днів.

Для отримання відпустки у зв'язку із сімейними обставинами військовослужбовець подає рапорт командиру військової частини. У рапорті повинні бути вказані підстави для надання відпустки, а також заява про те, що військовослужбовець не заперечує проти надання відпустки.

До рапорту додаються документи, що підтверджують наявність підстав для надання відпустки (наприклад, свідоцтво про народження дитини, довідка про смерть близького родича тощо).

Командир військової частини розглядає рапорт і документи, додані до нього, і приймає рішення про надання відпустки військовослужбовцю. Рішення командира військової частини оформляється наказом.

Висновок

Військовослужбовець має право на відпустку у зв'язку із сімейними обставинами на термін до 30 календарних днів. Для отримання відпустки військовослужбовець повинен подати рапорт командиру військової частини і додати документи, що підтверджують наявність підстав для надання відпустки.

Унікальність статті

Унікальність цієї статті полягає в тому, що вона розглядає право військовослужбовця на відпустку у зв'язку із сімейними обставинами з урахуванням останніх змін законодавства. Зокрема, в статті вказано, що відпустки у зв'язку із сімейними обставинами надаються військовослужбовцям на термін до 30 календарних днів, а не до 21 календарного дня, як це було раніше. Крім того, в статті зазначено, що до рапорту про надання відпустки у зв'язку із сімейними обставинами обов'язково повинні додаватися документи, що підтверджують наявність підстав для надання відпустки.

Практичне значення

Ця стаття може бути корисною для військовослужбовців, які мають право на відпустку у зв'язку із сімейними обставинами. Стаття містить інформацію про підстави для надання відпустки, порядок її отримання та документи, які необхідно додати до рапорту.

 

 

 

Командиру ______________________ __________________________________


РАПОРТ


Прошу надати мені, ___________________________________________________________, (звання, підрозділ, ПІБ)
на підставі ч. 18 ст. 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 р., а також Указу Президента України “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України” від 10 грудня 2008 року No 1153/2008, а саме п. 186, прошу надати відпустку на _____ доби/діб у зв’язку із сімейними обставинами, а саме: ___________________________________________________________. На підтвердження ___________________________ додаю ___________________________________________________________. Прошу тимчасово на період моєї відпустки обов’язки покласти на ___________________________________.
Вид транспорту, обраний для слідування у відпустку_______ тривалість часу для проїзду до місця проведення відпустки в межах України та у зворотному напрямку ____________________
До рапорту додаю:
- _______________________ на ___ арк;
Відпустку буду проводити за адресою:
_______________________________________________
Тел.: ________________________________________
“__”____20___ р. _____________________
Підпис/ звання, прізвище, ініціали

Banner - CTA V1

Back to top