Оболонське управління поліції

Головного управління Національної поліції у м. Києві

 

Майоров Василь Олександрович

Адреса: 01001, м. Київ, вул.. В.Житомирська, 15-б

Код :2988121450

Тел.: 096-243-28-73

ПОВІДОМЛЕННЯ

про вчинені кримінальні правопорушення

Користуючись положеннями ст. 60 КПК України.

Я, Майоров Василь Олександрович є представником _________ та ТОВ «__________» на підставі довіреності.

 

20 травня 2015 року між ТОВ «__________» в особі _________ (керівника підприємства) та ___________ було укладено договір безпроцентної поворотної фінансової допомоги № ______

24 червня 2016 року Києво-Святошинським районним судом Київської області було ухвалено рішення у цивільній справі за позовом __________ до ТОВ «_________», третя особа _____________ про стягнення коштів, яким позов було задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням ТОВ «____________» подало апеляційну скаргу.

За результатами розгляду апеляційної скарги було постановлено ухвалу від 03 жовтня 2016 року, якою апеляційну скаргу ТОВ «___________» було відхилено, а рішення суду першої інстанції залишено без змін.

 

22 травня 2015 року між ТОВ «__________» в особі ___________ (керівника підприємства) та _______________ було укладено договір безпроцентної поворотної фінансової допомоги № _____.       

20 жовтня 2016 року Києво-Святошинським районним судом Київської області було ухвалено рішення у цивільній справі за позовом _________ до ТОВ «_______», третя особа __________ про стягнення боргу за договором безпроцентної поворотної фінансової допомоги задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням ТОВ «_______» подало апеляційну скаргу.

За результатами розгляду Апеляційної скарги було ухвалено рішення від 10 травня 2017 року, якою апеляційну скаргу ТОВ «_________» було задоволено частково, а в іншій частині рішення суду першої інстанції залишено без змін.

 

На даний час, дві справи знаходяться на розгляді у Вищому спеціалізованому суді України.

 

________ повідомила мене, що їй неодноразово дзвонив ________ та вимагам зустрітись з приводу повернення грошових коштів ___________ після неоднарозових дзвінків, я вирішив зустрітись з _________

 

Приблизно 19 червня 2017 року о 10:00 відбулася зустріч Майорова В.О. з ___________ в Макдональдсі в Оболонському районі. _______ є представником ____________ в судових справах з приводу повернення боргу за договорами безпроцентної фінансової допомоги.

 

В процесі розмови _________ за дорученням _________ неодноразово впливав на мене та ________ з приводу того, що їй необхідно особисто повернути кошти та/або виконати два договори позики. У випадку відмови від виконання договору позики, казав, що _____________дасть негативні свідчення в суді з приводу кримінального провадження за ст. 190 ККУ та інші негативні наслідки, які я сприймав реально.

 

На першій зустрічі ми обговорювали розмір боргу, який був фактично отриманий __________ Я стверджував, що ми готові повернути ті кошти, які реально отримали, а саме: ______ особисто отримала від ______ грошові кошти в розмірі 140 000 доларів США, а зобов`язалась повернути  154 692, 00 дол. США – це разом з процентами, тобто проценти були включені в тіло позики. Також _____ повернула 15000 доларів ________ в рахунок повернення боргу та пропонувала повернення коштів частинами; _______ взагалі не отримувала кошти від ________ а договір був підписаний, як гарантія отримання доходу (проценти) ________

 

Хітрюк О.А. не заперечував цей факт та повідомив наступне:

 

1. ________ вказані кошти перепозичів у інших осіб під проценти, а враховуючи штрафні санкції сума значно зросла. Таким чином вони вимагали повернути 155 000 доларів США.

2. З приводу __________ повідомив, що справа останнього,  його та ______взагалі не хвилює.

 

Крім цього, на протязі 20 днів, ______ неодноразово мені дзвонив (приблизно було 4-6 дзвінків) на тел. ______ та вимагав відповіді з приводу виконання та/або повернення грошових коштів за договором безпроцентної поворотної фінансової допомоги № ______  та договором безпроцентної поворотної фінансової допомоги № _______ та стверджував, що у випадку не повернення коштів наслідки в суді будуть негативні та вони заберуть майно _______ в рахунок погашення боргу.

 

Вказані погрози я сприймав реально!

 

 

Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань

1. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, тобто вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання з погрозою насильства над потерпілим або його близькими родичами, пошкодження чи знищення їх майна за відсутності ознак вимагання, -

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або із погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

3. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або таке, що завдало великої шкоди чи спричинило інші тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

 

 1. Основним безпосереднім об'єктом злочину є встановлений порядок виконання цивільно-правових зобов'язань, обов'язковим додатковим - психічна чи тілесна недоторканість, воля, здоров'я людини, право власності.

2. З об'єктивної сторони злочин вчиняється у формі примушування потерпілого до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань. Зміст такого примушування складають дві взаємопов'язані дії: 1) вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи

інше цивільно-правове зобов'язання; 2) погроза застосувати насильство, пошкодити чи знищити майно.

Цивільно-правові зобов'язання як елемент цивільних правовідносин передбачають наявність у однієї сторони права на вчинення певних дій, в іншої - обов'язку їх вчинення. В силу зобов'язання одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, як-от: передати майно, виконати роботу, сплатити гроші тощо або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

За ст. 355 відповідальність може наставати лише тоді, коли особа примушується до виконання (невиконання) існуючого зобов'язання, що виникло з підстав, передбачених чинним законодавством. Предметом такого зобов'язання можуть бути гроші.

При вчиненні злочину, передбаченого ст 355, особа може примушуватись до виконання цивільно-правових зобов'язань не лише за дійсними, а й за недійсними чи відносно дійсними угодами (договір з __________.). До недійсних угод закон відносить, зокрема, уявні, удавані.

Склад злочину, передбаченого ст. 355, примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань утворює лише у разі, коли воно поєднане з погрозою застосування насильства, пошкодження чи знищення майна щодо потерпілого або його близьких родичів. Погроза є дійсною і реальною.

 

Я, Майоров Василь Олександрович, попереджений про кримінальну відповідальність згідно зі ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 36, 55, 60, 214, 216 КПК України, -

ПРОШУ:

1. Прийняти та зареєструвати заяву про вчинення злочину.

2. Внести відомості  про вчинення кримінальних  правопорушень передбачених ст. 355 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

Майоров В.О.    _________  14.08.2017

Banner - CTA V1

Back to top