до Соснівського районного суду Черкаської області 
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

 

ПОЗИВАЧ: Зіркович Андрій Андрійович

 

18022, м. Чекраси, вул. Ярославська, 15, кв. 56
тел. (0472)56-56-56

 

ВІДПОВІДАЧ: Управління пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси
18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195,
Черкаська область, тел. (0472) 45-70-25

 

ЗАЯВА
про поновлення строку звернення до суду за захистом своїх прав

Mayorov V1

Щодо пропуску мною строку звернення до суду за захистом прав та законних інтересів прошу врахувати наступне.
Відповідно до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.
Про невідповідність розмірів пенсії вимогам Конституції України та інших законодавчих актів я дізнався кілька місяців назад із засобів масової інформації. Я не міг передбачити, що орган держави, в даному випадку Управління пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси, який покликаний захищати права та законні інтереси громадян у сфері пенсійного та соціального забезпечення, може ці права порушувати.
Я не маю юридичної освіти, не знаю особливостей пенсійного законодавства, у зв’язку з чим не міг знати, що мої права порушуються, тобто, що розмір пенсії не відповідає вимогам законодавства. Мене з приводу цього компетентні органи не інформували.
Частиною 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено наступне: «Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів». В період, за який я вимагаю перерахунку пенсії, суми пенсії мені нараховувались, однак не в таких розмірах, які передбачені вищезазначеними законодавчими актами.
Більше того, відповідно до статті VІ Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, до якої приєдналася Україна 12 липня 1996 року, встановлюється тридцятирічний строк позовної давності за вимоги відшкодування ядерної шкоди.
Вищезазначені аргументи дають мені підстави винести клопотання перед судом про поновлення строку звернення до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.
У відповідності до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України та ч. 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», –

 

ПРОШУ:

 

1. Визнати причини пропуску мною строку для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів поважними та поновити даний строк.
2. Прийняти мою позовну заяву до розгляду.

 

"__"___________ 20___ року

 

Заява про поновлення строку звернення до суду є юридичним документом, який може бути поданий до суду в разі пропуску стороною строку для звернення до суду або відповідного органу.

Причини пропуску строку можуть бути різними, наприклад, сторона не отримала повідомлення про засідання суду, була хвора, перебувала в далекому відрядженні або мала інші обставини, які унеможливили вчасно звернутися до суду.

У заяві про поновлення строку звернення до суду сторона повинна вказати причини, які призвели до пропуску строку, та надати обґрунтування, чому вона не могла звернутися до суду вчасно. Також у заяві повинні бути вказані дані справи та пропущений строк, до якого потрібно поновити звернення.

Для поновлення строку звернення до суду необхідно довести виникнення поважних причин, які перешкодили вчасному зверненню до суду, а також негайно після виникнення причин подати заяву про поновлення строку. Строк для подання заяви про поновлення строку звернення до суду зазвичай становить не більше 10 днів від дня, коли причина перешкоди була усунена.

У разі задоволення заяви про поновлення строку звернення до суду справа повертається до розгляду в суді, а сторона має можливість відстоювати свої права та інтереси в рамках судового процесу. Однак, варто пам'ятати, що поновлення строку не гарантує успішного рішення суду, а лише дає можливість звернутися до нього з питаннями, які потрібно вирішити в рамках справи.

Якщо ви маєте намір подати позов до суду в Україні, ось кроки, які слід виконати для правильного подання:

Підготовка позовної заяви: Розробіть позовну заяву, яка є письмовим документом, що містить ваші претензії, вимоги та обставини справи. Заява повинна містити повне ім'я та контактні дані позивача і відповідача, опис фактів, що виникли, вимоги, які ви ставите, та обґрунтування підстави для звернення до суду.

Вибір суду: Визначте, до якого суду вам слід звертатися. Україна має систему загальної юрисдикції, яка включає районні, апеляційні та касаційні суди. Вибір суду залежить від суми спору, місця проживання сторін, юридичного статусу відповідача та інших факторів.

Заповнення позовної заяви: Заповніть позовну заяву відповідно до внутрішніх правил суду, до якого ви звертаєтесь. Дотримуйтесь установлених форматування, вимог до змісту та подання документів.

Подання до суду: Подайте позовну заяву до відповідного суду особисто, поштою або через електронну систему подання судових документів (якщо така система працює в вашому суді). Зверніть увагу на строки та дати подання, які встановлюються законом або внутрішніми правилами суду.

Оплата судового збору: Судовий збір - це обов'язковий платіж, який необхідно сплатити разом із поданням позову.

Banner - CTA V1

Back to top