Banner - CTA V2

 

Судді Соснівського районного суду м. Черкаси

18016 м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

С.Є. Токова

Позивача:  Овчаренко Тетяна Петрівна,

18000, м. Черкаси, вул. Леніна, 151, кв.5

Клопотання

про призначення товарознавчої експертизи

В провадженні Соснівського районного суду м. Черкаси знаходиться цивільна справа за позовом Овчаренко Т. П. до Лукіна А. О. про поділ спільного сумісного майна подружжя. Для правильного вирішення даної справи необхідно провести оціночну експертизу по встановленню ринкової вартості квартири № 4 в будинку № 112 по вул. Різдвяна 15 в м. Черкаси з наступних підстав.

12 липня 2003 року у встановленому законом порядку я уклала шлюб з Лукіним Антоном Олексійовичем, який був зареєстрований відділом РАГСу Черкаського міського управління юстиції. 8 листопада 2007 року шлюб між нами був розірваний.

22 липня 2003 року, тобто під час перебування у шлюбі ми за власні сумісні кошти придбали на ім’я відповідача квартиру № 4 в будинку № 112 по вул. Різдвяна в м. Черкаси.

26 липня 2003 року квартира № 4 в будинку № 112 по вул. Різдвяна в м. Черкаси була зареєстрована в БТІ. Відповідно до ст. 22 КпШС, що діяла в момент придбання квартири, майно нажите подружжям за час шлюбу, є його сумісною власністю. Відповідна норма міститься і в п. 1 ч. 1 ст 57 СК. В разі поділу майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя, їх частки визнаються рівними (ст. 24 КпШС). 

Таким чином, квартира є спільною сумісною власністю подружжя.Відповідно до ст. 69 СК дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності подружжя, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ч. 1 ст 70 СК). Відповідно до ч. 1 ст. 71 СК майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. Неподільна речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.Оскільки квартиру в натурі поділити не можливо, то при присудженні її відповідачу з покладенням на нього обов’язку компенсувати мені 1/2 частку квартири грішми, необхідно визначити ринкову вартість на сьогоднішній день цієї квартири. Для цього необхідно призначити товарознавчу експертизу.

На підставі викладеного та керуючись ст. 143 ЦПК, 

Прошу:

1. Призначити товарознавчу експертизу квартири № 4 в будинку № 112 по вул. Різдвяна в м. Черкаси, до якої поставити питання про визначення її ринкової вартості.

2. Оплату проведення експертизи покласти на мене.

"___"_________________2010р.     Овчаренко Т. П.

 

Banner - CTA V1

Back to top