Banner - CTA V2

 

Відділу Державної виконавчою служби Соснівського

районного управління юстиції

18015 м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

Стягувача:         Овчаренко Тетяна Петрівна,

18000, м. Черкаси, вул. Леніна, 151, кв.5

Клопотання

про вжиття заходів тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України

У провадженні державного виконавця Зотченка І.О. відділу Державної виконавчої служби Соснівського районного управління юстиції знаходиться виконавче провадження за виконавчим листом від 22.12.2009 р. виданим Соснівським районним судом м. Черкаси на підставі рішення по цивільній справі № 3-28 про стягнення з боржника Бовсуновська І.О. боргу в розмірі 42 354,22 грн. Впродовж здійснення виконавчого провадження було встановлено, що боржник Бовсуновська Ірина Олегівна в добровільному порядку рішення суду не виконала та при її виїзді за кордон буде неможливим або ускладненим виконати дане рішення суду. Положеннями статті 6 Закону України «Про порядок виїзду України та в’їзд в України громадян України» встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконанні зобов’язання – до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним дооворм України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов’язань. 

На виконання пункту 2 Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів» від 24.03.2008 № 261/2008, стосовно врегулювання порядку виїзду за кордон осіб, які мають невиконанні зобов’язання було видано спільного листа Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 № 25 – 32/463 № 25 – 5347, в якому зазначено, що наявність в особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України, причому питання щодо такого обмеження вирішується судом. Статтею 217 ЦПК встановлено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні. 

Вищенаведений аналіз норм указує на те, що тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця. Про що і йдеться в Листі Міністерства юстиції України від 06.06.2008 № 25 – 32/507.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», Листа МЮУ та АДПСУ від 27.05.2008 № 25 – 32/463 № 25 – 5347,

Прошу:

1. Внести подання до суду про вжиття щодо боржника Бовсуновської Ірини Олегівни заходів тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у зв’язку з тим, що боржник має невиконанні зобов’язання, покладені на нього рішенням суду.

 

"___"_________________2010р.     Овчаренко Т.П.

Banner - CTA V1

Back to top