Banner - CTA V2

 

Головуючому по справі №1-111/2008 рік
судді Черкаського районного суду
Іванову І.В.
18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316

Позивач: Іванов Іван Іванович
18000, Черкаська область,
Черкаський район, с. Білозір'я,
вул. Леніна, 17

Відповідач: Сергієнко Сергій Сергійович
18000, Черкаська область,
Черкаський район, с. Білозір'я,
вул. Леніна, 19

 

 

Заява

про застосування строків позовної давностіпо справі №1-111/2008 рік

У Вашому провадженні знаходиться справа за позовом Іванова Івана Івановича до Сергієнко Сергія Сергійовича про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою. Вважаю, що є підстави для застосування строку позовної давності.

Статтею 257 Цивільного кодексу України встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. А статтею 261 цього ж кодексу встановлено, що перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Вказаний у позові гараж був збудований понад десять років тому і позивач (Іванова Івана Івановича) про це чітко знав. Більше того, саме в той період, коли будувався цей гараж позивач особисто допомагав у його побудові. Вказані дані можуть підтвердити особи, які залучені в якості свідків.

Факт побудови вказаного гаража можуть підтвердити, у разі необхідності, жителі села, мої знайомі та родичі, які також залучені в якості свідків. Проте, по незрозумілим причинам "порушувати права" позивача він почав лише в квітні 2008 року.

Наслідками пропущення строку позовної давності є відмова у задоволенні позову (стаття 267 Цивільного кодексу України).

На підставі вищенаведеного прошу суд відмовити в задоволенні позову з підстав пропущення строку позовної давності.

 

"__"___________ 2010 року

 

Додатки:

 

1. Копія довіреності представника.

 

Представник відповідача

 

за довіреністю                                            С.М. Гартингер

 

Примітки по заяві про застосування строків давності:

 

1. Стосовно даної справи, в якій було застосовано заяву про застосування строків давності, то пояснюю, що в ній не було застосовано строки позовної давності. Позиція судді була приблизно наступна: оскільки вказане порушення прав позивача є триваючим, то до нього строки давності можуть бути застосовані після знесення будівлі. Проте справу ми виграли, але не з підстав строків давності.

 

2. Варто бути уважним при захисті себе від позову, в якому можуть бути застосовані строки позовної давності, оскільки відповідно до статті 268 Цивільного кодексу позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення рішення. В апеляції вже не вспієте подати таку заяву.

Banner - CTA V1

Back to top