повернення боргу через судНаша порада, як необхідно підписати договір позики, щоб повернути кошти не звертаючись в суд. Боржник та кредитор підписують нотаріальний договір позики та прописують повернення боргу через відповідний банківський рахунок. Якщо договір позики нотаріальний, то нотаріус може вчинити виконавчий напис про стягнення боргу. Вказаний виконавчий напис є виконавчим документом та на підставі останнього відкривається виконавче провадження. Таким чином, кредитор не витрачає до 12 місяців на звернення в суд про стягнення боргу. Головне правильно скласти необхідні документи.

 

Крім цього, якщо кредитор візьме в іпотеку нерухомість боржника – це 100% гарантія повернення боргу.

 

Звертаємо увагу, що за допомогою такої схеми, ви зможете оперативно накласти арешт на майно. Крім цього, можливо оперативно накласти арешт на власне майно, якщо знайти свого кредитора. Вказані дії застосовуються, наприклад, для уникнення позасудового стягнення на предмет іпотеки, або для розмивання боргу реального боржника.

ЗРАЗОК ПРЕТЕНЗІЇ 

Від кого: __________________
Адреса:

Кому: _____________________
Адреса:

ПРЕТЕНЗІЯ

15 вересня 2017 року Вами, ______, було отримано грошові кошти від мене, _________, в сумі 200 000 (двісті тисяч) гривень. Зазначені грошові кошти Ви отримали в борг на підставі договору позики від 15 вересня 2017 року.

Відповідно до п. 2.2 зазначеного договору Ви мали повернути борг в у розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень до 25 вересня 2017 року. До сьогоднішнього дня (04 жовтня 2017 року) Вами не було повернуто вказаного боргу.

Всі документи які підтверджують борг у Вас є.

На підставі ст. 525, 526 ЦКУ зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається

Відповідно до ст. 87 Закону України «Про нотаріат» для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість.

Прошу сплатити вищезазначену суму боргу через 30 днів з моменту отримання данної претензії. В іншому випадку змушений буду звертатися за захистом своїх прав, в тому числі до нотаріуса, для вчинення виконавчого напису, що потягне за собою додаткові витрати з Вашої сторони.

28 вересня 2017 року
__________

 

Зразок відповіді на претензію 

Від кого: __________________
Адреса:

Кому: _____________________

Адреса:

Відповідь на претензію

Я, Колосова Тетяна Валеріївна дійсно отримала грошові кошти у розмірі 200 000 грн. за договором позики від 15 вересня 2017 року та повинна повернути 100 000 (сто тисяч) гривень до 25 вересня 2017 року.

На жаль, повернути борг я не можу, але вказаний борг у сумі 100 000 (сто тисяч) гривень я визнаю та підтверджую свої зобов язання з приводу повернення вказаних грошових коштів.

________ ___________________ 04.10.2017

Banner - CTA V1

Back to top