Договір між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні – це угода, яка укладається між батьками дитини, які не перебувають у шлюбі, після розлучення або розірвання шлюбу. Угода визначає, де буде проживати дитина та як батьки будуть брати участь у її вихованні.

Договір між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні має ряд переваг перед судовим розглядом. По-перше, він дозволяє батькам самостійно вирішити питання про місце проживання дитини та участь у її вихованні, що може заощадити час та гроші. По-друге, договір є більш гнучким, ніж судове рішення, і може враховувати індивідуальні потреби та інтереси дитини. По-третє, у разі виконання договору не виникає необхідності в його виконанні судовим приставом.

Mayorov V1

Як укласти договір між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні?

Для укладення договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні необхідно дотримуватися наступного порядку:

  • Батьки мають домовитися про умови договору. Вони можуть зробити це самостійно або за допомогою адвоката.
  • Договір має бути укладений в письмовій формі. Він повинен містити наступні відомості:
    • Прізвища, імена та по батькові батьків;
    • Дата та місце укладення договору;
    • Місце проживання дитини;
    • Порядок участі батьків у вихованні дитини;
    • Порядок участі батьків у витратах на утримання дитини;
    • Інші умови, які вважаються за доцільне включити до договору.
  • Договір має бути підписаний обома батьками.
  • Договір має бути засвідчений нотаріусом.

Складення договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні може бути доручено адвокату. Адвокат допоможе батькам домовитися про умови договору та правильно його оформити.

Укладення договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні – це ефективний спосіб вирішити питання про місце проживання дитини та участь у її вихованні. Договір дозволяє батькам самостійно вирішити це питання та заощадити час та гроші.

Умови договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні:

Договір між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні може містити наступні умови:

  • Місце проживання дитини. У договорі має бути зазначено, де буде проживати дитина. Місце проживання дитини може бути визначено за домовленістю батьків або за рішенням суду.
  • Участь батьків у вихованні дитини. У договорі має бути зазначено, як батьки будуть брати участь у вихованні дитини. Батьки можуть домовитися про рівну участь у вихованні дитини, або про те, що один із батьків буде брати більшу участь у вихованні дитини.
  • Участь батьків у витратах на утримання дитини. У договорі має бути зазначено, як батьки будуть брати участь у витратах на утримання дитини. Батьки можуть домовитися про рівну участь у витратах на утримання дитини, або про те, що один із батьків буде брати більшу участь у витратах на утримання дитини.
  • Інші умови, які вважаються за доцільне включити до договору. У договір можна включити інші умови, які, на думку батьків, є важливими для визначення місця проживання дитини та участі у її вихованні.

Перед укладенням договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні необхідно врахувати наступні фактори:

  • Інтереси дитини. При укладенні договору необхідно враховувати інтереси дитини. Дитина має право на проживання з тим із батьків, з яким вона має найкращі стосунки.
  • Здібності та можливості батьків. При укладенні договору необхідно враховувати здібності та можливості батьків. Батьки повинні мати можливість забезпечити дитині належні умови для проживання та виховання.

У разі порушення умов договору між батьками про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні один із батьків має право звернутися до суду з позовом про виконання договору.

 

 Д О Г О В І Р

між батьками про визначення місця проживання дитини 

та участь у її вихованні

Місто Київ, Україна, тридцятого серпня дві тисячі двадцять третього року

Громадянка України______-, далі за текстом іменована – «Мати», з однієї сторони та

Громадянин України______, далі за текстом іменований – «Батько», з другої сторони, разом іменовані – «Батьки», володіючи українською мовою, усвідомлюючи суть цього правочину, значення своїх дій та спроможні керувати ними, без будь-якого примусу, як фізичного так і психічного, насильства або погроз, попередньо ознайомлені з вимогами чинного законодавства щодо недійсності угод, та згідно вільного волевиявлення, котре відповідає нашій внутрішній волі як учасників цього правочину, усвідомлюючи свої права та обов’язки за договором, маючи намір урегулювати на майбутнє відносини між собою, що стосуються питання участі у вихованні нашої спільної дитини – ___________, далі – «Дитина», на засадах взаємоповаги один до одного, керуючись статтями 141, 157, 160, 181, 185, 189, 198-201 Сімейного кодексу України, уклали цей Договір про визначення місця проживання дитини та участь батьків у її вихованні (далі – «Договір») щодо наступного.

  • Батьки досягли згоди і підписанням цього Договору засвідчують своє волевиявлення щодо проживання їх малолітнього сина – ____________ року народження, разом з Матір’ю за адресою: м. Київ, вул. __________.

У разі зміни місця проживання Дитини, Мати зобов’язується попереджати Батька письмово із зазначенням точного місця проживання Дитини не пізніше одного місяця з моменту зміни місця проживання. 

  • Батьки зобов’язуються приймати спільну і рівну за обсягом участь у забезпеченні життя Дитини, а саме___________________.
  • Мати гарантує Батькові, а також бабусям та дідусям Дитини право вільно відвідувати і спілкуватися з Дитиною, а також брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджатиме нормальному розвитку Дитини.
  • За домовленістю Батьків, даним Договором встановлюється обов’язок Батьків щодо утримання Дитини у повному обсязі, до досягнення Дитиною повноліття, а саме_____________.
  • Батько не звільняється від обов’язку приймати спільну і рівну з Матір’ю участь у додаткових витратах на Дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей Дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
  • Батьки досягли згоди, що Дитина вправі подорожувати по світу з кожним з Батьків окремо, лише за попередньою письмовою згодою іншого з Батьків, в тому числі__________.
  • Батьки мають право вимагати дотримання іншим з них своїх обов’язків, пов’язаних з вихованням та утриманням Дитини.
  • Батьки несуть відповідальність за життя і здоров’я Дитини, її інтелектуальний, особистий і фізичний розвиток, а також за належне виконання умов цього Договору.
  • Кожна Сторона зобов’язується виконувати обов’язки, покладені на неї цим договором та сприяти другій Стороні у виконанні її обов’язків, а саме_________________.
  • Сторона, що порушила зобов’язання за цим договором, повинна усунути ці порушення.
  • Ми, Сторони, стверджуємо, що цей Договір ____________________. 
  • Усі спори, що виникають з цього Договору або пов’язані з ним, вирішуються шляхом переговорів міжБатьками. Якщо спір не можливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
  • Цей договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення і діє до часу настання повноліття Дитиною. Цей Договір вважається автоматично пролонгованим після досягнення Дитиною повноліття та не потребує укладення договорів про внесення змін до цього Договору у разі продовження Дитиною навчання до досягнення нею двадцяти трьох років.
  • За згодою Батьків в період дії цього Договору зміни та доповнення до нього вносяться шляхом укладення додаткового договору, посвідченого нотаріально. Таким же шляхом договір може бути розірвано. Одностороння відмова від виконання договору або одностороння зміна його умов не допускається. При відсутності домовленості між Батьками питання зміни чи розірвання цього договору вирішуються в судовому порядку.
  • Зміст ст. ст. 229, 230, 231, 233, 234, 235 Цивільного кодексу України ст. ст. 109, 141, 142, 150-155, 157-162, 179-181, 185, 189 та ст. ст. 192, 196 Сімейного Кодексу України нам нотаріусом роз’яснено.
  • Сторони свідчать, що вони разом і кожен окремо в даний момент в дієздатності не обмежені, під опікою, піклуванням не перебувають, не знаходяться у алкогольному, токсичному, наркотичному стані, ні в якій мірі ні законом, ні судовим рішенням, ні іншим способом не обмежені в праві укладати та виконувати цей чи подібні договори.
  • Витрати за нотаріальне посвідчення цього договору сплачуються Батьками в рівних частинах.
  • Цей договір прочитано Батьками. Батьками нотаріусу підтверджено, що його зміст повністю відповідає їх дійсним намірам. 
  • Цей договір складено у 3 (трьох) примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких залишається на зберіганні в справах приватного нотаріуса Київського міського нотаріального _____________.

ПІДПИСИ СТОРІН:

 

БАТЬКО      ___________________/_____________________________________________/

 

МАТИ          ___________________/_____________________________________________/

 

 

Місто Київ, Україна,тридцятого серпня дві тисячі двадцять третього року

Цей договір посвідчено мною, Скляр О.С.приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

Договір підписано сторонами у моїй присутності.

Особи сторін встановлено, їх дієздатність перевірено.

Зареєстровано в реєстрі за №   

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС 

Banner - CTA V1

Back to top