IMG 0170Досить часто постає питає: як зняти арешт з майна накладений виконавчою службою? В даній статті, ми хочемо розкрити це питання з урахуванням різних нюансів, опираючись на зміни та доповнення, які відбулися 15.12.2017 року в законодавстві України.


   Зняття арешту з майна регулюється ЗУ «Про виконавче провадження», «Кодексом адміністративного судочинства України», ЦПК України, ЦК України та іншими нормативно-правовими актами.


    Отже, розглянемо, як зняти арешт з майна в цивільному процесі:


1) Якщо у Вас виникла ситуація, що на Ваше майно, зокрема на квартиру, машину, будинок, земельну ділянку, інше майно – накладено арешт, проте заборгованість Вами погашено, але з невідомих причинам арешт не знятий або застарілий – Вам слід зняти арешт за допомогою:


- суд;
- через державного виконавця, у випадку арешту майна виконавчою службою;
- через приватного виконавця;
- через нотаріуса при наявності документів з виконавчої служби про зняття арешту або закінчення виконавчого провадження;
- зняття арешту з майна за заявою стягувача (заява про зняття арешту з божника)!


   Розглянемо один із запропонованих варіантів, а саме: зняття арешту накладеного державним виконавцем, при знищення документів за строками давності,  шляхом звернення до суду.


   Якщо у вас застарілий арешт, для врегулювання цього питання спочатку слід звернутися до Державної виконавчої служби вашого району чи до виконавчої служби, якою було накладено арешт. Також ви можете звернутися до нотаріуса чи реєстраційної служби, що видала виконавчий документ, в якому вказано, на підставі чого відбулося накладення арешту. Якщо строк зберігання документів у виконавчій службі сплив, то такі документи знищуються, згідно ЗУ «Про виконавче провадження», і тоді дізнатись інформацію буде важко, проте не для нашої юридичної компанії. 


    Згідно з чинним законодавством України власникові належить право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном.


   Тож, перед зверненням до суду, Вам слід звернутись до виконавчої служби із заявою про зняття арешту з майна. Якщо таке звернення виявиться без результатним, то з відповідним документом та підтвердженням слід звертатися до суду.


    Розглянемо питання, до якого ж суду звертатися?


Існує декілька варіантів:


1. За місцем знаходження майна на яке накладено арешт або основної його частини.


2. Адміністративні справи з приводу оскарження дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених КАСУ. Якщо така особа не має місця проживання в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцеперебуванням відповідача.


3. Якщо не визначено конкретне майно, ви можете звернутися за місцем проживання/перебуванням відповідача.


4. Інші варіанти зняття арешту з боржника, які залежать від конкретної ситуації.


   Як показує наша практика, зняти арешт з майна цілком реально.


При подачі заяви до суду обов’язково слід додати:


1. Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
2. Відповіді від державних органів.
3. За наявності, постанову про накладення арешту.
4. Заяву з додатками, як того вимагає ст. 175, 177 ЦПК України або заява з додатками, згідно ст. 160, 161 КАСУ, відповідно до того, якому суду підлягає підсудність вашої справи.
5. Копія довіреності , якщо ваші інтереси представляють представники.


    У випадку наявності постанови про арешт майна боржника та оголошення його в розшук, необхідно оскаржувати вказану постанову в адміністративному порядку.


    Слід зазначити, що питання про зняття арешту з майна прописано в різних законодавчих документах, проте не кожний знає, як правильно застосувати ту чи іншу норму законодавства, для правильного вирішення проблеми.


    В даній статті описані деякі приклади цього питання, проте існують і інші способи та ситуації, які потребують того чи іншого варіанта вирішення справи по суті.


Наші адвокати допоможуть Вам просто та без будь-яких проблем вирішити питання, проконсультувати у питаннях які Вас цікавлять, згідно чинного законодавства України, а також зможуть зробити все за Вас, при наявності Вашого бажання.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризації кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруку, скасування виконавчого напису
телефон 073-073-60-60

Banner - CTA V1

Back to top